Jak přimět novorozence vypít najednou vše, co potřebuje?

Zodpovězené
23. dub 2019

Dobrý den,

mám doma 14ti denní miminko. Když kojím, tak se maličký napije jen trochu a hned zase usne, nechám ho krknout a položím do postýlky. To hnedka zbystří a začne jakoby hlady plakat. Znovu ho přiložím k prsu a zase usne, takhle pořád dokola. Nestačí se napít tak, aby vydržel 2-3 hodiny. Většinou nám to trvá 2 hodiny, než se pořádně napije. Moje noci jsou probdělé..., přiznám se, že už toho je na mě dost. Mám ještě syna, 2,5 roku, a domácnost. Potřebuji fungovat hlavně přes den a ne usínat za pochodu. Jak mohu pomoci k tomu, aby se mu to srovnalo? Aby najednou vypil, kolik potřebuje a pak spinkal?

Děkuji za radu!

Dobrý den.

Vyzkoušejte kojit v tzv savčí poloze, ideálně kůže na kůži (viz www.prirozenekojeni.cz). Zkuste také často střídat prsa při jednom kojení, vlasně ihned, jakmile miminko začíná usínat, vystřídejte. Klidně i 4 - 5x či vícekrát za jedno kojení. Ani tak Vám nemohu zaručit, že mimi "vydrží" 2-3 hodiny, protože intervaly má každé miminko jiné a je zcela normální, když si jednou řekne o kojení po hodině, jindy po dvou a poté opět po hodině. Myslím, že by Vám mohlo pomoci nošení v šátku či nosítku.

Hezký den.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová