Jak přestat odsávat?

Zodpovězené
13. zář 2024

Dobrý den,

v nemocnici se nám nepodařilo, aby se syn přisál, tak jsem si odsávala a dávala mu alespoň z láhve. Doma jsme začali s kloboučkem a cévkou. Nyní má 3 týdny a už nějaký 3. den se nám daří jen kojit většinou z jednoho prsu během jednoho kojení. Buď usne hned na něm, nebo pokud nabídnu druhý, tak chvíli cucká a usne.

Jak bych měla přestat s odsáváním mléka?

Mám přestat úplně, nebo ještě po kojení párkrát odsát?

Už pár dní mi jde o dost méně. Někdy jen 20 nebo 30 ml.

Děkuji

Dobrý den,

pokud se miminko přisává, vy kojíte tzv. na požádání, tedy kdykoli a jak dlouho mimi chce, miminko čůrá, kaká a váhově prospívá, pak klidně odsávat přestaňte. Doporučuji při každém kojení kojit z obou prsou a klidně je vystřídat i několikrát za jedno kojení vždy, když mimi již aktivně nesaje. Také můžete vyzkoušet tzv. savčí polohu, kdy miminko necháte, aby se kojilo samo dle svých potřeb (viz www.prirozenekojeni.cz).

Držím palce a moc gratuluji.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová