Jak omezit noční kojení 19měsíčního syna?

Zodpovězené
10. srp 2022

Dobrý den,

mám plně kojeného 19-měsíčního syna, kterému bych ráda omezila noční kojení. Ráda bych to upravila tak, aby nám to vyhovovalo oboum.

Momentálně kojím ráno po jeho probuzení, před poledním spánkem, večerním spánkem a v noci ve 22:00; 02:00; 04:00; 06:00. Potom kolem 8:00 ranní kojení. Stale rovněž od narození. Občas se interval posune, ale počet kojení je stejný.

Pokud odmítnu kojit, tak pláče a křičí. Následně se probere do bdělosti.

Jak mohu noční kojení omezit?

Děkuji

Dobrý den,

podobných dotazů je velké množství. Noční kojení v tomto věku už není o hladu, ale o potřebě usnout. Dítě se v polospánku snaží opět dostat do klidu, pohody, získat pocit bezpečí a jistoty a to je prso. Omezení nočního kojení je nejtěžší, protože je provázeno velkými protesty (a není se čemu divit).

Já doporučuji nejprve zavést pro kojení určitá pravidla přes den, např pravidlo, že kojení musí schválit oba - maminky a dítě. Až když maminka svolí, tak se kojí. Můžete mít i další pravidla - kojíme jen doma, kojíme jen před spaním apod. Když dítě tyto pravidla přijme, začněte je používat i v noci, nicméně opět se připravte na to, že neprojdou tak lehce, jako ve dne. Pokud ale jednou začnete, musíte vytrvat. Jakmile jedno pravidlo porušíte vy, dítě pochopí, že je zde možnost, jak pravidlo obejít.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová