Jak naučit čtyřdenní dítě správně se přisát?

Zodpovězené
14. dub 2022

Dobrý den,

synek má zatím jen 4 dny a při kojení má problém s přisátím. Při dráždění rtu bradavkou vůbec nevystrčí jazyk ven. Když se přisaje a já mám pocit, že to mléko ze mě táhne, tak i po hodině kojení a neustálého přikládání není zaznamenán žádný přírůstek na váze. Když přestanu, tak neustále pláče a je hladový.

Mléka mám docela dost. Mé mléko mu odsaji a vypije ho z láhve. Nemám sílu ho trápit, když vidím, jak se snaží a mléko očividně nikde.

Je možné, že se to v klidném domácím prostředí změní?

Co mohu dělat, aby se uměl správně přisát?

Děkuji

Dobrý den,

nebojte se, vše je ještě na počátku, každé miminko, pokud má dost příležitostí, to jednou zvládne. Kojte a přikládejte co nejčastěji, zkuste samopřisátí - viz www.prirozenekojeni.cz, kdy si dáte miminko nahaté na sebe a necháte jej hledat a zkoušet přisát samotné.

Poohlédněte se po dobré LP v okolí a po příchodu domů si domluvte konzultaci, mohla by Vám velmi pomoci.

Pokud je to možné, požádejte o dokrmování jinak než lahvičkou - ideálně stříkačkou po prstu. Lahvička miminko jen mate a zkouší se pak přísávat k prsu stejně jako k lahvičce, což je nemožné. Sání z lahve a z prsu se výrazně liší.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová