Jak léčit trhliny na bradavce po kojení?

Zodpovězené
10. srp 2023

Dobrý den,

už přes měsíc mě trápí trhlina na bradavce po kojení. Dcera má 2 roky a pořád ji kojím. Snažím se jí nedávat mléko ve dne, ale pouze v noci. Přes den se mi to hezky zatáhne, ale jak jí dám mléko, tak se trhlina otevře.

Zkoušela jsem všechno, ale nic nepomáhá. Kojím ve strašlivých bolestech.

Dokážete mi pomoci?

Děkuji

Dobrý den,

je zde několik možností, věřím, že jste zkoušela již maximum. Jednak můžete zvolit takovou polohu, kde to bolí nejméně, ideálně takovou, aby trhlinka byla ve směru koutku miminka. Dále léčit - mazat např. Hemagelem, velmi funkční jsou stříbrné kloboučky, dále mandlový olej, kokosový olej apod. Pokud to jde, tak u takto velkého dítěte zkusit kojit jen z jednoho prsu a druhé nechat zahojit. Vysvětlit, že je na bradavce "bebí" a bolí to. Dvouleté dítě má již představu o tom, co znamená, když něco bolí a je i v jeho zájmu, aby maminka byla při kojení v pohodě.

Nevím, zda jsem pomohla, ale moc držím palce a gratuluji k takto krásnému dlouhodobému kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová