Hrneček na pití vody. Jak ho používat při cestování?

Zodpovězené
21. čer 2019

Dobrý den,

dceři je 11 měsíců. Je na požádání kojena. Od cca 6 měsíců, kdy jsem začala přikrmovat, jsem dceři pořídila obyčejný plastový hrneček s pítkem. Od cca 9 měsíců si hrneček sama chytne a hezky se napije.

Problém je cestování s takovým hrnečkem, ať už v kočárku (mám ho položen dole v košíku a doufám, že ho nevyleju) čii v autě, na dovolenou ho nelze vzít do batohu. Existuje nějaká rada, fígl, jiná možnost, jak to spojit s cestováním?

Moje prozatímní řešení je, že mám vodu bokem v uzavíratelné láhvi a do hrnečku jen dle potřeby přeliju, je docela nekomfortní (ale pokud nebude zbytí...). Za učící lahvičky se mi moc utrácet nechce, neboť mám strach, že by je stejně nepřijala, stejně jako nepřijala obyčejnou lahvičku s obyčejnou savičkou, ve které jsem zkoušela nabízet vodu ještě před hrnečkem (dcera ale savičku kousala, vůbec to nechápala, ani nezkoušela sát).

Děkuji za radu.

Dobrý den,

přiznám se, že mě v tuto chvíli žádná rada nenapadá.

Snad jen pokud nechcete investovat mnoho peněz, zkusit se podívat po vhodném hrnečku v bazaru apod. Velmi fajn je hrneček, který teče až po stisktnutí rtíky - ne při sání, ale je třeba horním rtem zatlačit na víčko hrnečku.

Sání (ze savičky či brčka) je pro kojené děti poměrně těžké, jsou zvyklé sát zcela jinak, s otevřenou pusinkou. Našpulení rtíků zpravidla nezvládají, nebo až po určité době.

Držím palce, ať najdete vhodnou pomůcku.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová