Fialové fleky na prsou. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
23. led 2020

Dobrý den,

už nějaký ten pátek mám na prsou fialové fleky. Vypadá to jako žilky. Když se koupu, tak zmizí a pak se zase objeví. Někdy ty fleky jsou fakt hodně viditelné a někdy méně. K doktorovi jsem objednaná, ale dělá mi to starosti 🤔.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nevím, jak dlouho kojíte (pokud kojíte), jak dlouho se změna barvy již projevuje, zda od počátku kojení nebo až po nějaké době. Dále zda jsou nějak bolestivé apod.
Prsa se během kojení mění, mění se jejich pružnost, tvar a někdy i barva. Také často rychle změní vělikost a mohou se na nich objevit tzv strie - jizvičky způsobené právě rychlým zvětšením objemu.
Z fotografie na pohled nemyslím, že by Vámi popisované fleky byly známkou nějakých závažných potíží, nicméně určitě není na škodu konzultovat s gynekologem či jiným odborníkem.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová