Časté kojení. Je běžný 2hodinový interval nebo má pořád hlad?

Zodpovězené
13. led 2020

Dobrý den,

ráda bych se prosím zeptala, zda je běžné, aby 2měsíční miminko mělo stále intervaly mezi kojením 2 hodiny. Pije někdy krátce cca 10-15 minut a někdy i půl hodinky i déle, zřejmě jak sám potřebuje. Hodně trpí na nadýmání, což řešíme probiotickými kapkami a příležitostně Espumisanem.
Na váze přibývá více než dobře, má již 6,5 kg, porodní váha byla 3 270 g. V noci má nejdelší interval 4 hodiny. Po kojení si cca poslední týden neustále strká ručičky do pusinky a vzteká se, ale přisát se již nechce.

Je možné, že má pořád hlad? Že mu moje mléko nestačí? Přikrmovat ho nechci a ani bych s touto váhou neměla.

Může se takto projevovat růstový spurt?

Děkuji mnohokrát za radu.

Dobrý den,

ano, je to naprosto v pořádku. Intervaly mezi kojením se pohybují od cca 1 hodiny (někdy i méně) až do 4, 5 nebo 6 hodin. Miminko bez potíží prospívá, do intervalů bych nijak nezasahovala, zpravidla jsou z toho jen potíže. Každé miminko ví nejlépe, kdy a kolik chce najíst. Kojení navíc nemusí být vždy jen o utišení hladu, ale o utišení mnoha dalších potřeb, jak fyzických, tak psychických. Potřeba strkání ručiček do pusinky může být potřeba kontaktu, chování, sání prstíků pomáhá uklidnit, usnout, nebo třeba tlačit a zbavit se stolice či prdíků. Mohlo by pomoci nošení v šátku či nosítku.
Ohledně váhy a intervalů mezi kojením je vše ok.
Jen tak dál.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová