Bojkot prsou po krmení z lahvičky. Je ještě šance, že by prsa vzal na milost a začal se víc snažit?

Zodpovězené
23. únor 2022

Dobrý den,

mám syna, který má teď čerstvě 5 měsíců. Od konce jeho třetího měsíce nám začaly problémy s kojením, zřejmě tam proběhl nějaký bojkot. Bohužel jsem udělala tu chybu, že jsem mu párkrát dala lahvičku s MM, když si opravdu jen párkrát cucnul. Potom se to trochu uklidnilo, ale před týdnem jsem prodělala zánět prsu, který se mi podařilo rozehnat tvarohovými obklady, jenže pár dní bylo mléka méně, takže jsem opět asi třikrát sklouzla k lahvičce.

Jenže tady nastává ten problém, začal pít méně z prsou, vydrží z každého tak tři minuty a jak už to potom neteče tak snadno, tak už se odtahuje a brečí. Na váze přibývá, i když ne nijak moc, ale dle pediatra dostatečně, alle když ho prostě od kojení vezmu, tak chviličku ještě pláče. Je vidět prostě, že je nespokojený, že by chtěl víc, ale zlenošil.

Proto se ptám, zda je ještě šance, že by ta prsa vzal na milost a začal se víc snažit, když teď už opravdu vytrvám a tu lahvičku mu nedám.

Jinak láhev mám Medelu, ale stejně mu to z ní teče nějak snadno.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zánět někdy dokáže pěkně potrápit a snížit laktaci, takže miminku jde z prsu pít velmi těžko. Chápu tedy, že se mimi zlobí.

Platí tato doporučení - kojit co nejčastěji, často střídat prsa u jednoho kojení. Hodně kojit v noci - možná by pomohlo prokojit pár nocí a společné spaní. Intenzivní kontakt. Dále doporučuji - berte to sportovně - nabídněte - nechceš, ok, tak zase příště. Mimi přibírá, o hladu není, prospívá, není důvod k panice. Pokud je nespokojený - tady máš, je to tam a je jen na tobě, aby sis to vypil.

Šance je vždycky. Děti v tomto věku mají často spoustu jiných věcí k řešení, vše je zajímá, psychomotorický vývoj atd. - jídlo často staví na druhou kolej.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová