Bojkot kojení. Co dělat?

Zodpovězené
5. črc 2024

Dobrý den,

moje dvouměsíční dcerka odmítá prs. Je to třetí den a jsem zoufalá. Křičí, kope nohama, mlátí rukama a pořád jen řve. Kojím přitom stále ve stejné poloze, jak je zvyklá. Lékař říká, že je jinak zdravá, váží 5,10 kg. Mléko mám, nechci skončit na umělém mléce. Jsem už zoufalá, vždycky pila pěkně...

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nevím, zda je situace ze dne na den, nebo zda se postupně do tohoto stavu dostala. Také nevím, zda jste plně kojila, nebo občasně dokrmovala a jak. Jak často se miminko kojilo, jak dlouho, jak často v noci, zda střídáte prsa při kojení apod.

Každopádně bojkot je jedna z nejtěžších situací. Problém je prostě něco, co miminku při kojení vadí. Může to být i obyčejná rýma, ABKM, slabý tok mléka, občasný dokrm lahví a mnoho dalšího. Doporučení jsou kojit, kojit a kojit, SOS režim, takže pelíšek a co nejvíc v kontaktu s miminkem, kojit v savčí poloze a nechat mimi se přisát samotné, kojit v noci, v polospánku, společná koupel.

Pokud se mimi nekojí, budete patrně muset odsávat jako prevence zánětu a také pro udržení laktace. Mimi můžete dokrmovat např. cévkou po prstu (viz www.infookojeni.net)

Moc a moc držím palce a hodně sil.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová