5týdenní dcerka se budí v noci ke kojení až po pěti hodinách. Je to v pořádku?

Zodpovězené
23. únor 2022

Dobrý den,

mám 5týdenní dceru, která má trošku reflux. Po skoro každém kojení zvrací. Přes den ji budím každé 3 hodiny ke kojení. Někdy se vzbudí sama, ale víceméně spí. V noci se mi dosud budila sama každé 2 – 3 hodiny. V posledních dnech se přestala budit v noci a prospí více než 5 hodin vkuse, potom ji už budím, aby se napapala. Kojím ji 15 – 20 minut.

Je to v pořádku?

Může pít tak mnoho mlíčka, že jí to stačí?

Děkuji

Dobrý den,

nepíšete to nejdůležitější - jak miminko prospívá - předpokládám tedy, že bez problémů. Pokud je miminko kojeno na požádání, tedy tak, jak chce, a tak dlouho, jak chce, klidně nechejte i tak to dlouhou pauzu. Může se však stát, že se frekvence časem opět zvýší a mimi bude chtít kojit častěji - pak je opět na Vás, abyste vyhověla i častějším kojením.

Zkrátka, miminka nejlépe vědí, kdy se chtějí nakojit a kolik chtějí vypít. Přizpůsobme se jim.

Přeji krásné kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová