4 měsíční syn po kojení blinká a v mlíčku je i krev. Jak je to možné?

Zodpovězené
16. led 2019

Dobrý den,

mám skoro 4 měsíčního plně kojeného syna. Prospívá velmi dobře i přes časté ublinkávání. Můj problém se objevil v posledních několika dnech. Malý se normálně kojí, ale jakmile ho dám odříhnout, tak z něj vyletí mléko spolu s čerstvou krví. 😒 Já při kojení necítím žádnou bolest, na bradavce není žádné poranění - přisátí je dobré. Je možné, že praskne nějaká žilka uvnitř prsu?

Malého to dost trápí, častěji ublinkává a bolí ho bříško. Nasadila jsem ascorutin, ale kojit musím.

Díky za odpověď, Dáša

Dobrý den,

pokud je to jednorázové, může se jednat o nějaké drobné poranění, pokud by se krev objevovala pravidelně, rozhodně raději kontaktujte pediatra.

Ať se daří.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová