3,5měsíční dítě kojím vkuse 45 minut každé 2 hodiny. Je to v pořádku?

Zodpovězené
23. dub 2021

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně kojení. Mé 3,5měsíční dítě kojím vkuse 45 minut každé cca 2 hodiny.

Je to v pořádku?

Dcerka často zvrací. Za den ji musím převléknout i 5-6x. Na poslední poradně ve třech měsících vážila 6 200 g. Doktorka říká, že pokud prospívá, tak zvracení netřeba řešit.

Je to takto opravdu v pořádku, nebo jí mám kojení začít omezovat?

Kojím na požádání.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

kojit se doporučuje tak často a tak dlouho, jak chce miminko. Pokud prospívá, je občasné zvracení (ve smyslu ublinkávání, ne zvracení obloukem do dálky) opravdu v pořádku. Pokud chcete zkrátit dobu kojení, můžete zkusit například sledovat miminko a ve chvíli, kdy vidíte, že již nesaje aktivně (jakoby to šidí), můžete vystřídat prsa. Takto i několikrát za jedno kojení. Pro zmírnění ublinkávání zkuste kojit v co nejvertikálnější poloze, doporučuji např savčí polohu viz. www.prirozenekojeni.cz.

Gratuluji ke zvládnutí kojení a spokojenému miminku.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová