Zvládne Thule Spring cesty posypané kamínky?

Zodpovězené
4. zář 2023

Ahoj,

vybrala jsem si kočárek Thule Spring a nevím, jestli jsem neměla jít raději do Baby Jogger City Mini GT2. Kočárek používám jen ve městě.

V podstatě jsem spokojená, ale ve městě máme spoustu popraskaných cest a chodníků. Když přes ně přecházím, tak je to neskutečně slyšet a kočárek drncá kvůli chybějícímu odpružení na zadních kolech. Malému to nevadí, závěsný systém sedáku ho úplně tlumí a vždy v kočárku krásně usne. Mně to však tahá uši a připadám si jako na kolejišti.

Kvůli problémům s výmoly a tomu, jak to kočárek zvládá, se obávám zimy.

Zvládne Thule Spring cesty posypané kamínky?

Je mezi Baby Jogger City Mini GT2 až tak markantní rozdíl, co se týče jízdy, nebo bych nový kočárek Spring zbytečně měnila za BJ?

Jsou to nevhodné kočárky pro naše podmínky?

Do Baby Jogger City Elite jsme nemohli jet kvůli úzkému výtahu.

Děkuji

Ahoj,

Baby Jogger City Mini GT2 a Thule Spring jsou si velmi podobné nosností, prostorností sedadel, materiálem a velikostí kol.

Rozdílné jsou však typem odpružení. Zde jednoznačně vede Baby Jogger City Mini GT2. Má totiž dvojité odpružení na všech kolech, což je citelný rozdíl. Proto je s ním cesta hladší. Jeho odpružení otřesy pohlcuje, ty se nepřenášejí k dítěti. Spring je spíše vhodný na rovnoměrnější terén jako je tráva, kočičí hlavy, zámková dlažba, rovná štěrková stezka. Prostě takový, který není plný děr s nutností překonávání výškových rozdílů - jámy zasypané kamínky, polní cesty s trčícími kořeny...

Sice má v názvu „City" (což v překladu znamená „Město"), ale jeho kola a odpružení jsou vhodná nejen do města, ale i do náročnějšího lesního terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné překlopení na bok při jízdě šikmým, resp. kopcovitým, terénem. Ale to má většina tříkolových a čtyřkolových kočárků.

Pokud jste do úzkého výtahu nedali Baby Jogger City Elite či novější Baby Jogger City Elite 2, tak se Vám do něj rozhodně nevejde ani GT2. Rozměrově jsou na tom poměrně stejně.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka