Zvládne sportovní kočárek Carrello Bravo Plus sníh?

Zodpovězené
Včera v 09:00

Ahoj,

hledám kočárek do sněhu. Líbí se mi Carrello Bravo Plus 2024, ale netuším, jestli zvládne sníh.

Mám vyhlédnutý i Concord Neo. Tam je podvozek úžasný, jenže nesplňuje mé požadavky, co se týká stříšky a sezení (korýtkové).

Umíš mi poradit?

Děkuji

Ahoj,

pokračovací neotočný kočárek Carrello Bravo Plus v poradně velmi často doporučuji. Je to jeden z cenově dostupných kočárků, které svým prostorným sezením vydrží až do konce kočárkovacího období. Jeho sedátko není stavěno pro nesedící děti, zároveň nemá možnost připojit hlubokou korbu či autosedačku. Je určen pro středně vysoké rodiče (do 170 cm), kteří se pohybují jak po městě, tak po nerovných cestách vesnice. Nízká váha 9,9 kg a výborná manipulovatelnost umožňují ovládání jednou rukou. V případě častého cestování autem či potřeby každodenního skládání pro úschovu kočárku zaujme jednoručním složením a rozložením.
👉 https://shop.modrykonik.cz/cz-czk/cs/products/c...

Oproti němu model Concord Neo je úplně jiný typ kočárku. Je to kočárek vhodný od narození do 3 let. Nejčastěji se zakupuje ve dvojkombi či tříkombi spolu s kvalitní autosedačkou. Značka Concord má autosedačky na úrovni známějších značek jako jsou Cybex, Britax či Maxi-Cosi. Neo má otočné korýtkové sedátko, dostatečně dlouhou stříšku a množství vychytávek v podobě vnitřní vyjímatelné vložky, nánožníku zabudovaném v dětském madle atp.

Sama jsem byla jeho majitelkou. Měla jsem obě korby. Sleeper korbu jsem používala jako autokorbu, protože jsem často cestovala. Je to pohodlná prostorná korba, která dobře ochrání dítě před větrem a chladem, zároveň se do ní pohodlně vejde dítě ve fusaku či kombinéze. A Scout korbu jsem používala, když byl syn v autosedačce a my jsme cestovali s celou rodinou na výlet, protože po složení má kompaktní rozměry a nezabere moc místa v kufru auta. Neo má velmi kvalitní kola a odpružení. Zvládl s námi i výstup na Čachtický hrad.

Oba tebou vybrané modely si hravě poradí se sněhem. Neočekávej ale, že pokaždé hladce projdou čerstvě napadaným sněhem. Je běžné, že čerstvý sníh obalí kolo a může jej občas zaseknout. Takové neodhrnuté a neupravené stezky však skutečně zvládají pouze kočárky o větším průměru kol – 30 cm a více. Kupovat však terénní kočárek jako například – Hauck Runner 3 jen kvůli zimě se Ti nevyplatí. Jsou to neotočné kočárky určené aktivním rodičům, kteří tráví volný čas v terénu či při běhu a sportu.
👉 https://shop.modrykonik.cz/cz-czk/cs/products/h...

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka