Zvažuji koupi Bugaboo Bee 6 nebo Bugaboo Butterfly. Který z nich bude lepší cestovní/městský kočárek?

Zodpovězené
Dnes ve 12:14

Ahoj,

chtěla bych poradit. Mám Bugaboo Fox a Thule Urban Glide 3. Zvažuji, že Bugaboo Fox prodám a koupím si nějaký menší, praktický do auta, ale nevím, jestli ušetřím spoustu místa výměnou. Zvažuji koupi Bugaboo Bee 6 nebo Bugaboo Butterfly. Ráda si nechám poradit i jiný typ.

Dívám se na tyto malé, převážně Bugaboo, protože mám ještě adaptéry z Foxu na autosedačku, ale není to podmínka. Koukala jsem i na Cybex Coya.

Získám hodně, když kočárek vyměním?

Děkuji za odpověď.

Ahoj,

Bugaboo Butterfly je kočárek pro rychlé přesuny. Má dost nízko posazenou fixní rodičovskou rukojeť ve výšce 102,4 cm. Jeho sedátko má pouze pozici tzv. " polosedu neboli dítě se v něm nevyspí. Opře se, odpočine si, ale není pozice na zdravý spánek. Jelikož nepíšeš věk Tvého dítěte, tak neumím zcela přesně poradit. Zároveň jeho kolečka jsou opravdu určena pro rovné městské povrchy. Určitě jím získáš skladnost, to se mu nedá upřít.

Bugaboo Bee 6 má po složení menší rozměry než Fox. Zároveň stále nabízí otočnost a téměř úplný rovný leh. Jeho kolečka jsou dobře odpružená a dostatečně velká. Je to kočárek, který hravě zvládá i nerovnější terén. Mám ho osobně odzkoušený (jako i jeho původce Bee 5) a projel s námi pár výletů do Zoo, takže ho můžu pouze doporučit. K jeho pozitivům patří také výškově nastavitelná perforovaná zádová opěrka, která zajišťuje kvalitní cirkulaci vzduchu. To ocení dítě hlavně v teplém letním počasí. Jeho teleskopickou rukojeť lze nastavit ve výšce od 91,5 do 109 cm, takže Ti bude spíše vyhovovat. Košík je dobře přístupný. Skládání a rozkládání je super snadné, to jsem milovala. Je fakt super, neměla jsem mu co vytknout. Byl to jeden z kočárků, který ráda doporučuji, neboť je skutečně propracovaný, kvalitní a stojí za to!

Cybex Coya je model, který mě zklamal. Velmi rychle blednoucí potahy dávala kámoška po jedné dovolené na reklamaci (barva Peach Pink). Jeho sedátko je průměrně prostorné, takže dítě z něj rychle vyroste. Za mě je to pěkný designový model, který je určen pro rozcestované moderní rodiče. Ted pro ty, kteří potřebují lehký a skladný kočárek, který časem vymění za něco prostornějšího.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka