X-Lander XA versus Joie Crosster, který sportovní kočárek do terénu vybrat?

Zodpovězené
20. únor 2019

Ahoj,

nemůžu se rozhodnout, jestli koupit kočárek X-Lander XA 2015 nebo Joie Crosster 2018. Jde mi hlavně o to, aby byl kočárek vhodný do terénu... les, polní cesta atp.

X Lander XA vypadá slibně, ale našla jsem dost recenzí, že vlastně není odpružený a v terénu je tudíž celkem nepoužitelný. Někdo ho zase naopak chválil, že se sedačka zlehka pohupuje a tím brzdí kodrcání. Jak to tedy prosím je?

Ještě jsem zvažovala X-Lander X-Run, ale tam se mi nelíbí pevné přední kolo...

Cenové rozpětí mám max. 10 000 Kč.

Děkuji za radu, který kočárek je do terénu vhodnější.

Ahoj!

X-Lander XA není špatný kočárek, a mírné pohupování tam jednoznačně je (i když kromě toho je to tvrdší kočárek).

X-Lander XA

Pokud ale hledáš opravdu kočárek do lesa apod., myslím si, že Joie Crosster je lepší volbou - co se odpružení, kol, i celkově vlastností týká. Je proto i dost těžký a robustní, takže na cestování a časté skládání, nakládání a vykládání do auta není tou nejlepší volbou. Naopak na terénní použití je velmi vhodným společníkem.

Joie Crosster

X-Lander X-Run je také vhodný, protože přední neotočné kolo je určitě dobrou možností na nerovné povrchy (kde se nezasekne). Je však náročnější na ovládání mimo terén a sport, a také není nejmenší.

X-Lander X-Run

Takže pokud neplánuješ další menší kočárek na běžné vycházky, myslím, že je lepší volbou Joie.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.