Vybírám sporťák do terénu. Jaký, odpružený, lehčí - místo Peg-Pérego Book Plus?

Zodpovězené
7. led 2020

Ahoj,

chtěla bych poprosit o radu. Máme kočárek Peg-Pérego Book Plus, ale nevyhovuje nám, tak pro další dítko hledáme jiný sporťák (hluboký máme retro houpací a neměnila bych). Konkrétně mi nevyhovovalo nulové odpružení, zakopávala jsem o něj, zasekával se nám na nerovnostech - takže jsem koukala po jiných typech kočárku.

Můj vysněný je Britax Go Big, jenže je hodně těžký (nosíme kočárek po schodech), hodně drahý, nejde do sedu a nemá odklápěcí madlo, což nám hodně vyhovuje, protože starší dítko může vylézt do kočárku samo. Tak mi to přijde jako hodně nedostatků za tu cenu.

Jaký bys nám doporučila?

Celkem mě zaujal Joie Versatrax, ale zatím na něj není moc recenzí. Bojím se, aby byl dost odpružený, a aby stačila velikost koleček. Do úvahy připadá i Concord Camino, ale tam je zase ta váha a další nedostatky, tak nevím, jak to vyřešit. Nechci lehký kočárek, co se třese a nic neprojede, takže raději oželím váhu a koupím něco, co zvládá terén... Ale zase 16kg kočárek je pro nás tabu.

Moc děkuju za radu.

Ahoj!

Co se Britax Go Big týká, je to vynikající kočárek, ale mínusy, které zmiňuješ a na kterých ti záleží, ti ho opravdu automaticky vylučují. To odpružení a jízdní vlastnosti ale možná stojí za odzkoušení na prodejně (pokud by si měla tu možnost).

Britax Go Big

Co se Joie Versatrax

Joie Versatrax

týká, super kočárek ZA TU CENU, tedy levnější, ale dobrý model. Odpružení tam je, ale není to zásadní - houpavé odpružení, to ne. Je to tlumení nerovností, měkčí jízda - ale jednoznačně nesrovnatelné s retro kočárkem. Tam celkově s moderními kočárky mimo Go Big moc nepochodíš, protože málokterý, a zejména ne lehčí kočárek, něco takového bude mít. Za mě osobně je Versatrax fajn volba, pokud člověk není náročný.

Jízda s Concord Camino je poměrně měkká, je to dobrý i odpružený kočárek. Za mě ano a váha odpovídá funkčnosti. K tomu je poměrně skladný, což je fajn. Takže určitě je to vhodná alternativa - v rámci možností.

Concord Camino

Pokud by ti nevadilo korýtko, já osobně bych se dívala ještě po Baby Jogger City Premier, resp. City Versa GT z bazaru (už se moc neprodává). I Emmaljunga NXT60 je super kočárek a také do terénu.

Baby Jogger City Premier

Baby Jogger City Versa GT

Emmaljunga NXT60 Ergo

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.