Terénní kočárek. Poradila byste mi, prosím, konkrétně, jaký vybrat?

Zodpovězené
20. dub 2021

Dobrý den, Katko,

dostala jsem ještě pár tipů na kočárek, ale potřebovala bych poradit konkrétně. (Všechny obchody mi poradili jen to, co se nejvíce prodává, nic podrobnějšího).

Moje představa:
* Hezký terénní sporťák s odpružením. Bydlíme v lese, takže na lesní cestě bude využíván každý den.
* Otočná korba, která se dá složit spolu s podvozkem.
* Prodloužená stříška.
* Aby se vešlo roční dítě se zimním fusakem.
* Výhoda by byla menší váha, ale zase, aby byl kočárek stabilní.
* Aby zvládl i sníh v zimě.

Kočárky, které mi byly doporučeny:

Moc děkuji a hezký den.

Dobrý den,

děkuji moc za Váš dotaz. 🙂

Asi bych to vzhledem k Vašim požadavkům vzala postupně:

1) Hezký terénní sporťák s odpružením - tuto vlastnost mají všechny kočárky kromě značky Bebetto Nico Flexy, který sice nemá špatné jízdní vlastnosti, ale odpružení byste u něj hledala marně. Co se týká značek Valco Baby Snap Ultra Trend a Moon Resea Sport, tak tyto kočárky také nedisponují klasickým odpružením, ale jejich konstrukce, kola a jízdní vlastnosti jsou na velmi vyysoké úrovni, takže terén zvládnou úplně v pohodě.

2) Otočná korba, která se dá složit spolu s podvozkem - tak tento Váš požadavek nesplňují kočárky Lonex Sport a Bebetto Nico Flexy, všechna ostatní sportovní sezení lze umístit po i proti směru jízdy a složíte je do kompaktní velikosti bez nutnosti sportovní sezení vycvakávat.

3) Prodloužená stříška - všechny Vámi vybrané kočárky ji mají, nejslabší (nejkratší) má kočárek Moon Resea Sport, tam je ta stříška taková slabší, ale zase má ochranu UPF 50+.

4) Do všech kočárků se Vám vejde roční děťátko i s fusakem úplně v pohodě a pohodlně. 😉

5) Váhy jednotlivých kočárků jsou různé. Nejlehčí kousek je Valco (lehce přes 8 kg) a nejtěžší jsou Riko Nuno a Bomimi (13 kg). Všechny ostatní kočárky se pohybují okolo 10 kg. Každopádně - za sebe musím říct, že ta váha úplně nehraje roli - kdybyste je měla možnost vyzkoušet jednotlivě hned za sebou, tak ten rozdíl ani nepocítíte. Každopádně stabilní jsou všechny kočárky, které jste uvedla, akorát u značky Bebetto Nico Flexy bych byla opatrná, je to takový obyčejný ne příliš známý kočárek a u takových je třeba si dávat vždycky pozor.

6) Troufnu si napsat, že sníh zvládnou všechny, avšak v kombinaci s horším terénem bych vyzdvihla výborné jízdní vlastnosti kočárků Bomimi Bastien Air, Riko Nuno a také Moon Resea Sport.

Když bych to shrnula a měla bych si sama vybrat, tak bych se rozmýšlela mezi posledními třemi zmíněnými kočárky. Váhově jsou v té vyšší kategorii, ale věřte mi, že byste to nepoznala. Bomimi a Riko jsem shodou okolností testovala ještě na staré adrese, kde jsem chodila s kočárkem každý den (2x denně) do čtvrtého patra bez výtahu a vůbec bych netipla, že se jedná o kočárky nad 10 kg. Jsou to strašně fajn kočárky (i Moon Resea Sport). Mají opravdu výborné jízdní vlastnosti, pevná a stabilní kola, jsou odpružené (u Moonu není klasické odpružení, jak jsem psala už výše, ale má jízdní vlastnosti opravdu na vysoké úrovni i v horším terénu), mají příjemně prostorné košíky, plynulé polohování zad a nožiček. Jsou opravdu "od sklepa až po půdu" plné zajímavých vlastností, které při procházkách jako když najdete. 🙂

Doufám, že jsem Vám vyřazovací metodou pomohla se trochu orientovat a kdybyste se chtěla ještě na cokoliv doptat, tak napište, jsem Vám k dispozici. 😇

Mějte se moc hezky. 🌷

Katka
produktová specialistka v imrnous.cz
web: www.imrnous.cz
mail: poradna@imrnous.cz