Sportovní kočár, nízká maminka, převážně asfalt: Kinderkraft Grande 2019 nebo Petite&Mars Street?

Zodpovězené
7. zář 2020

Ahoj Eli,

koukám se po sporťácích a nejvíce mi padly do oka tyhle dva. Kinderkraft Grande 2019 a Petite&Mars Street. Potřebovala bych poradit, který z těchhle dvou je lepší, kvalitnější.

Bydlíme ve městě, kde jsou kopce z každé strany, ale převážně je tu asfalt, dlážděné chodníky a kostky. Priorita je, aby byl malý, když se složí. Kamarádka mi říkala, že se jí ten Kinderkraft rozpadl po 2 měsících, ale tu informaci neberu, ona si věci celkově neváží a tak budu ráda za radu. Největší problém u mě je ten, že mám 156 cm, a u Kinderkraft není nastavitelná rukojeť - a nikde jsem se nedočetla, kolik má ta rukojeť cm od země a jestli jde vozit dítě i po směru jízdy.

Jinak ano, jsou docela levné, ale designově se mi líbí nejvíc.

Děkuju za radu 🙂.

Ahoj!

Ano, jsou to kočárky levnější, a to bude na jízdě i materiálech trochu cítit. Jestli ale hledáš něco pevnějšího, co vydrží, spíše Ti poradím Petite&Mars Street.

Petite&Mars Street

Má takovou bytelnější konstrukci a vysokou nosnost - myslím, že s ním budeš spokojená. Je ale pravda, že na kostky a nerovnosti nebude až tak pohodlný kvůli kolečkům, která jsou jen městská pěnová. Spíše ho proto, jestli by Ti šlo o o pohodlí jízdy i na nerovnostech, kup s nafukovacími koly Air - bude těžší, ale jízda na kostkách bude neporovnatelně příjemnější.

Kinderkraft Grande

je sám o sobě opravdu fajn, i když levněji pusobící sportovní kočárek, no není nijak extra terénní, a pevnost je taká průměrná. Takže, jestli se bojíš o výdrž, bude o trošku dražší Street lepší volbou. Je to oblíbený a delší dobou už ověřený model.

Jestli bych měla zvažovat ještě něco, možná bych se ohlédla po modelech od značky Joie (jako Joie Litetrax Air).

Joie Litetrax 4 Air

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.