Skladnější a lehčí náhrada za Hartan Racer GT, i s možností hluboké korby. Poradíš, prosím?

Zodpovězené
19. zář 2019

Ahoj,

po 19měsíční dceři mámě Hartan Racer GT. V přůběhu fungování jsem přišla na pár věcí, které mi vadí:

1. při skládání do auta musím neustále sundávat sporťák z podvozku, a kočár celkově zabere
víc než 1/2 kufru (Golf Sportsvan)
2. stříška se dá strašně málo sklopit, hlavně když dám dceru do úplného lehu
3. celkově je kočár hodně těžký, i když se s ním manipuluje dobře

Čekáme druhé mimčo a uvažujeme, že Hartan pošleme dál do světa a pořídíme skladnější  kočárek, ať se do kufru auta vlezou kromě kočáru i věci pro 4 lidi (hlavně 2 děti). Teď bychom  ho používali pro dcerku a za pár měsíců pro miminko, tzn. že by měl mít i korbičku.

Našla jsem třeba Joie Mytrax... Co si o něm, prosím, myslíš?

Nebo nechat Hartan a koupit další? (to je nejzazší varianta, do které se mi úplně nechce,  protože máme doma ještě Thule Chariot Cross). Případné další návrhy uvítám.

Děkuji

Ahoj!

Po tvém Hartan Racer GT ti bude Joie Mytrax připadat fakt jednodušší. Také počítej s dvěma dalšíma věcma: 1. odpružení je podstatně méně citelné, než u "tanku" Hartan, a 2. sedák na Mytrax nelze otáčet. Pokud si s těmito dvěma, řekněme "nevýhodami" ok, myslím si, že s Joie budeš spokojená, a je to dobrý nápad ho za něj vyměnit. Měníš za o něco lehčí a lépe manipulovatelný kočárek, takže s tím počítajíc, bude to fajn výměna.

Hartan Racer GT

Joie Mytrax

Doporučuji však možná zvážit vyšší verzi Mytrax Flex Signature - s extra odpružením pod sedadlem mi přijde o něco komfortnější, i designově malinko hezčí (luxusnější).

Joie Mytrax Flex

Kromě něj, pokud tedy opravdu zvažuješ lehčí kočárek, bych určitě upozornila i na lehounký Oyster Zero - vcelku velmi pěkně odpružený při kolech, a s opravdu širokým a prostorným sezením. Také na něj lze dát korbu.

Babystyle Oyster Zero

Z takových ultra malých (skladných) by mohl být zajímavou volbou i GB Qbit + All-City - i na něj jde nasadit korbička (ve skutečnosti nejskladnější korbička na světě Cot To Go) - ale toto je už extrémně kompaktní řešení, spíše asi pro případ, že opravdu je skladnost obrovskou prioritou (například při velmi častém cestování).

GB Qbit+ All-City

A ze skladnejších, ale otočným sedadlem vybavených modelů bych ráda zmínila Cybex Balios S, Joolz Hub nebo právě vycházející Stokke Beat, které jsou podstatně lehčí, dobře zpracované a praktické, ale přitom tě neobírají o možnost miminko si otočit směrem k sobě.

Cybex Balios S

Joolz Hub

Stokke Beat

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.