Riko Basic, Raf-Pol Queen versus Kinderkraft Veo. Který z těchto kočárků je nejlepší?

Zodpovězené
15. dub 2022

Ahoj,

bydlíme na vesnici a hledám nejlepší kočárek cca do 12 500 Kč. Měla by to být hluboká a také sportovní část. Líbí se mi Riko Basic, Raf Pol Queen a Kinderkraft Veo.

Který z těchto kočárků je nejlepší?

Existuje i lepší kočárek do 12 500 Kč?

Děkuji

Ahoj,

z tohoto výběru nemůžu s klidným svědomím doporučit ani jeden, ale o něco více se přikláním k Riko Basic, který má nejlepší poměr cena/výkon. Je tedy třeba počítat s tím, že to není extra kvalitní model. Má těžší hmotnost a sporťák je příliš "robustní" a neskladný, tak si myslím, že ho brzy vyměníš za nějaký více lehčí a skladnější.

Z těch lehčích kombinovaných kočárků, doporučuji například Espiro Only. Najdeš u něj nízkou hmotnost (11 kg), kompaktní rozměry po složení a nafukovací kola, takže si poradí i vesnickým terénem. Hluboká korba patří k těm prostornějším a sportovní sedák složíš spolu s konstrukcí v obou směrech. Nově jsou ke kočárku dodávány zvyšovací adaptéry na hlubokou korbu. Super je i jeho vyšší 22kg nosnost.

Nebo to může být i Joie Versatrax, který má též prostornou hlubokou korbu i sportovní sedák, zvýšenou nosnost a ještě celkem nízkou hmotnost (11,7 kg). Kola má gumová, plněná pěnou a poradí si i s lehčím terénem.

Pokud by Ti nevadila bazarová koupě, tak doporučuji Bugaboo Buffalo, který je stejným typem 2v1 jako Kinderkraft Veo. Oproti němu je ale kvalitnější, prostornější a s vyšší nosností. Má 12,5 kg hmotnost, kvalitní gumová kola a výborné jízdní vlastnosti. Sportovní sedák má otočný v obou směrech a je opravdu prostorný, stejně jako hluboká korba. Za mě je to jasný favorit, na bazaru se pohybuje za hodně slušnou cenu. Stačí se podívat na jeho vysoké hodnocení tady u nás v Kočárkopedii, opravdu s ním nešlápneš vedle.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie