Poradíš sourozenecký kočárek, který je vhodný do města i na turistiku?

Zodpovězené
27. led 2023

Ahoj,

chci vědět Tvůj názor na dobrý sourozenecký kočárek. Máme 13měsíční holčičku a za pár dní přibude i chlapeček. Ze začátku bychom ho teoreticky měli mít v hlubokém kočárku a dceru ve sportovním.

Časem, až to bude možné, bychom chtěli jeden sportovní kočárek pro obě děti. Bylo by to tak jednodušší než se dvěma kočárky. Nelíbí se nám kočárky, které jsou pod sebou a ten spodní je skoro na zemi. Spíš bych uvítala sedací části vedle sebe, resp. naproti sobě.

Můžeš poradit dobrý kočárek i do města i na turistiku?

Musí mít dostačující nosnost.

Děkuji

Ahoj,

pokud chceš dosáhnout kvalitního spojení terénů města a výletů (turistiky), tak Ti jednoznačně doporučuji sourozenecký kočárek Baby Jogger City Mini GT2 Double. Ten zvládne i zhoršený terén. Nevýhodou je vyšší hmotnost, což je u sourozeneckých kočárků normální. Má prostornější sedadla s vyšší nosností. Sice má v názvu „City" (což v překladu znamená „Město"), ale jeho kola a odpružení jsou vhodná do města i do náročnějšího lesního terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné překlopení na bok při jízdě šikmým, resp. kopcovitým terénem. Ale to má většina tříkolových či čtyřkolových kočárků.

Pokud výlety nebudou až v takovém nerovném terénu, tak uvažuj nad kočárkem Casualplay Tour Twin. Je cenově dostupnější. Jeho odpružení je o něco tvrdší – více městské. Přední kola má odpružená pružinami a zadní kola mechanicky. Znamená to, že na nerovných kostkách (kočičích hlavách) to budeš cítit. Přechod jimi není až tak hladká jízda skoro pro žádný kočárek. Jeho kola jsou menší a stavěná spíše na rovný asfaltový nebo dlažební povrch. Patří však na trhu k lehčím, oblíbeným sourozeneckým kočárkům. Má také hlubokou korbu o vnitřních rozměrech 75 x 37 cm.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka