Pomůžou nafukovací kola k lepším jízdním vlastnostem Valco Baby Snap 4?

Zodpovězené
19. lis 2023

Dobrý den,

ráda bych se zeptala ohledně kočárku Valco.

Mám kočárek Valco Baby Snap 4 s pěnovými koly. Je již z roku 2017 a má už něco naježděno. Vždy mi velice vyhovoval, ale teď už ne (se třetím dítětem). Potřebuji ovládat kočárek jednou rukou, projet všechny možné terény, což s ním nejde.

Koupila jsem tedy Hauck Rapid 3R, který je skvělý do všech terénů, ale vadí mi, že přední kolo musí být zaaretované, jinak se kočár třese a pak je též horší manipulace. Dítě v něm má mnohem méně místa, ale je strašně špatně skladný, ve smyslu, kolik zabere prostoru a je těžký. V tom je Valco super, že ho v pohodě dám přes rameno, dítě do nosítka a krásně vyjdeme třeba schody. Skladnost je pro mě důležitá, protože se neustále se staršími dětmi někam přesouváme a nechci mít doma tři kočárky, což teď mám - Snap do auta, Hauck a ještě trojkombinaci.

Napadlo mě, že bych mohla zkusit vyměnit pěnová kolečka za nafukovací, nebo zkrátka jen nová kolečka, stávající mají už nejlepší léta za sebou.

Případně máš nějaké doporučení na super skladný kočárek, vhodný do města i do terénu?

Děkuji

Ahoj,

ráda bych Ti odpověděla, že ano. Jenže skutečnost taková není. Valco Baby Snap 4 je velmi oblíbeným a hlavně cenově dostupným kočárkem určeným pro rodiče, kteří se pohybují po městě. Dá se zakoupit i ve verzi Sport s nafukovacími koly, díky kterým si hravě poradí s nerovnějšími cestami na vesnici nebo lehčím terénem. Tvé terény jsou ovšem nad jeho možnosti. Ani jeho nízká hmotnost a výborná manipulovatelnost Ti neumožní ovládání jednou rukou! Osobně si myslím, že bys jen vyhodila peníze za novou sadu nafukovacích kol a byla bys stále zklamaná.

Ve Tvém případě hraje hlavní roli správné skloubení materiálu kol, odpružení a nízké váhy. Takže si spíš prohlédni sportovní kočárky jako jsou – Carrello Bravo Plus, Espiro Sonic Gel, Petite&Mars Airwalk nebo Petite&Mars Royal.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka