Petite&Mars Move II Air versus Petite&Mars Street. Jaký je v nich rozdíl?

Zodpovězené
14. říj 2022

Dobrý den,

vybírám sportovní kočárek pro dceru, které bude za 14 dní 6 měsíců.

Chtěla jsem se zeptat, jaký je rozdíl v kočárcích Move a Street. Lze u kočárku Move nějak nastavit rukojeť?
Po dceři mám Street, se kterým jsem byla spokojená, ale bohužel už nejde sehnat náhradní stříška.

Děkuji

Ahoj,

máš pravdu - nové stříšky, ať už letní nebo limitky bohužel nepasují na Tvůj starší model Petite&Mars Street.

Petite&Mars Move II Air je oproti Streetu skladnější, ale upozorňuji na ocelovou konstrukci. Street ji měl hliníkovou, tedy Alu. Dalším minusem je menší sportovní sedadlo, které má délku zádové opěrky 45 cm a celkovou délku ložné plochy 80 cm. Z tohoto modelu Ti dítě vyroste dříve než ze Streetu. Plusem je zase kvalitnější dvojité odpružení a nafukovací kola, která zvládnou i náročnější terén. Ale rodičovskou rukojeť má fixní, ve výšce 110 cm. Výroba tohoto modelu je již ukončena, takže bych do jeho koupi nešla. Budeš mít později opět problém sehnat náhradní díly.

Já bych Ti spíše doporučila model Petite&Mars Street+ Air. Podrobněji jsem ho popsala v této nedávno zodpovězené otázce, kterou Ti zde připnu:

Případně si prohlédni kočárky jiných značek. Například Zopa Quest, který je mnou často doporučován. Patří mezi oblíbené městské modely, které ovšem zvládají i vesnický terén. Je to díky dvojitému odpružení všech čtyř kol z tvrzené gumy. Váží 11 kg a dobře se ovládá jednou rukou. Po složení je skladný. Mám ho osobně odzkoušený. Je to cenově dostupný model, který mnohé překvapí.

Případně i nový kočárek Zopa Move Cross. Oproti Questu má nenafukovací pneumatiky plněné pěnou s dvojitým odpružením. Má teleskopickou rukojeť, kterou nastavíš ve výšce od 97 do 109 cm. Nemá však na zádové opěrce sportovního sedadla síťovinu, kterou oceníš hlavně v létě.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka