Může být bazarový kočárek Stokke Trailz 2018 po dvou dětech stále použitelný?

Zodpovězené
30. srp 2022

Ahoj,

našla jsem bazarový kočárek Stokke Trailz 2018 za dobrou cenu. Jediné minus je, že je po dvou dětech a nemůžu si ho fyzicky prohlédnout. Jde mi hlavně o sportovní část. Našla jsem recenzi, že se do kočárku nevejde starší dítě, ale jen tak do cca 1,5 roku.

Je to pravda?

Prý je vhodný pro všechny terény, koš je velký, i pro vyšší rodiče. Tím by splňoval mé požadavky.

Do kdy je tento kočárek vhodný?

Může být konstrukce bez vrzání i po 2 dětech?

Děkuji

Ahoj,

předpokládám, že jsi našla model Stokke Trailz Terrain, který má nafukovací pneumatiky. Existuje také Stokke Trailz Classic. Ten má buď pěnová, nebo kola z tvrzené gumy.

Stokke Trailz Terrain skutečně využiješ kratší dobu. Je to pro jeho nižší 15 kg nosnost sportovního sedáku a zároveň prostorově menší sedátko. To je korýtkového typu a má celkovou ložnou plochu pouhých 72,5 cm. Takže skutečně vydrží tak do přibližně 18 měsíců. Toto opravdu záleží na velikosti dítěte, protože každé je jedinečné. Ale pokud jsou rodiče vysocí, tak i dítě bude mít predispozici, že bude velké. A tady nastává otázka, zda Ti kočárek nevydrží tak maximálně do roka.

Rodičovské madlo je vhodné i pro vyšší rodiče, neboť je možné jej nastavit ve výšce od 89 do 116 cm. Jeho minusem je také vyšší cca 15kg váha a nemožnost složení spolu s nasazením sportovním sedadlem. Konstrukce nemá pojistku proti rozložení, takže složený zabere dost místa. S tím určitě počítej.

Co se týká vrzání, tak na tomto kočárku se stávalo, že jeho přední kola často začala vrzat. Maminkám se stávalo, že vrzala celá konstrukce ve spojích (plast-hliník). Na tento nedostatek byl často reklamován.

Zda může být konstrukce po dvou dětech dobrá?
Může a také nemusí. Záleží na majitelích, jak se o kočárek starali, kde s ním chodili a jak dlouho ho používali. A zda dělali kvalitní údržbu.

Určitě si prohlédněte si naše MK video na téma: Kočárek z bazaru. Na co si dát pozor?

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka