Lonex Emotion XT, Espiro Next - jaký kombinovaný kočárek na vesnici se stříbrnou konstrukcí? Gelová nebo nafukovací kola?

Zodpovězené
17. srp 2020

Dobrý den,

chci se s Vama poradit ohledně kočárku. Vybíráme kočárek - přiznám se, že se mi líbí stříbrné konstrukce. Našla jsem si na internetu Lonex Emotion XT. Padl mi do oka i tvarem, jen, z čeho mám obavu je, že má spodek korbičky z ekokůže. Tak mám strach, co to může dělat?

Předtím byl náš favorit Espiro Next melange. Tam se mi líbily ty stříbrné prvky na korbičce, zabudované moskytiéry jak u hluboké korbičky, tak u sporťáku. A taky i zpevnění korbičky výsuvnou tyčkou.

Tak vůbec nevím, co vybrat. Bydlíme na vesnici, tak aby zvládl i trochu terén. Což nevím, zda jsou lepší nafukovací, nebo gelová kolečka.

Moc děkuji za Vaše rady.

S pozdravem Petra S.

Ahoj!

Lonex Emotion XT

je strašně, ale že strašně těžký - váha se blíží k 16 kg. Asi se Ti líbí, ale jinak je to takové levnější, velmi robustní provedení, a nic extra zejména se sportovní částí. Já osobně bych si ho nevybrala, pokud mám říct pravdu. Na druhé straně, pokud to na sporťáku až tak nezáleží, a ani na váze / skladnosti (které jsou slabé stránky tohoto kočárku), ale přeješ si prakticky jen hlubokou vaničku a průchodnost nerovnostmi, asi to půjde.

Espiro Next

je o kilo a půl lehčí, a i když možná tvrdší, co se odpružení týká, je praktičtější v ohledech sportovní části, detailního přepracování... Za mě je to vyšší, lepší model. Maminky jsou s ním obecně spokojeny, jen jim přijde trochu těžký (stále, přes 14 kg není nic). Ale z těch robustnějších modelů je to určitě kvalitnější volba. Nafukovací kola nejsou na škodu - jízdně jsou lepší, jen se lidé bojí defektů. Je to řešitelná věc (vždyť i v bike shopu existují gelové výplně do klasických pneumatik), pokud by Ti dělaly problémy - ale většině pneumatiky nějak zvlášť nepraskají, a dodávají kočárku extra přirozené pružení.

Z takových možná ještě méně odpružených, ale skladnejších, bych ještě zmínila také stříbrnou barvou orámovaný a pěkný, nový, moderní Baby Design Bueno, podobný váhově i praktičností nástavb.

Baby Design Bueno

Z měkčích, odpruženejších v tomto typu a ceně zase doporučím podívat se na Bebetto Bresso - Premium Class v silver edici je opravdu něčím, co by Tě mělo svými metalicky stříbrnými detaily zaujmout, a k tomu je to i sporťákem vcelku praktický model s ještě o něco nižší váhou.

Bebetto Bresso

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.