Který sportovní kočárek zvládne zimu a zároveň dobře vypadá?

Zodpovězené
9. pro 2022

Ahoj,

chci koupit sportovní kočárek pro dítě od 6 měsíců. Dítě už sedí. Hlubokou korbu už nepotřebuji.

Jsem nižší postavy. Investovat chci do 13 000 Kč a chci, aby kočárek dobře vypadal a byl vhodný i pro zimní období do sněhu. Teď jsem měla Roan a ten byl super.

Můžeš poradit něco podobného?

Děkuji

Ahoj,

pro nižší maminky, které mají méně než 150 cm, doporučuji značku kočárků Greentom. Konstrukce jejich kočárků a výška rodičovských rukojetí jsou přizpůsobeny nižším rodičům.

Greentom Upp Reversible 2017 je otočným typem a Greentom Upp Classic 2019 je neotočný sportovní kočárek.

Prohlédni si "imidžovku" v podobě modelu Bugaboo Bee 6. Je to top kočárek. Já osobně mám starší model Bugaboo Bee 5, který má 17kg nosnost sportovního sedadla. Bee 6 ji má až 22kg. Vyhovuje mi, že sedadlo je otočné s možností úplného lehu a má funkci kolmého sedu. Navíc místo dětského madla můžeš zakoupit i snack tray neboli tác na jídlo. Můj syn ji na procházkách miluje a dokonce si ji sám natočí jak potřebuje. Skládání a rozkládání je jednoduché a jednoruční. Hliníková konstrukce je pevná a odolná a váží 9,6 kg. Má větší kola z tvrzené gumy a dvojité odpružení všech čtyř kol, takže zvládá městské a také vesnické nerovnosti terénu.

Z klasických spotových kočárků si určitě prohlédni model Joolz Hub+. Jedná se o kvalitní lehčí kočárek s velmi dobrými vlastnostmi. Má o něco užší sezení, které nemusí být pro větší dítě kolem 3 let dostatečně pohodlné. Každopádně se jedná o super kočárek, který doporučuji ráda a má většinou dobré hodnocení.

Zajímavou volbou může být i model Mutsy Nio.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka