Který sportovní kočárek s korýtkovým sezením je největší?

Zodpovězené
6. říj 2022

Ahoj,

hledám sportovní kočárek (nebo 2-kombinaci, ne-li samostatný), kde je otočné korýtkové sezení. Potřebuji ho pro 2leté nechodící dítě.

Délka zádové opěrky musí být více než 50 cm a na nožky alespoň 25 cm. Nemusí být zvlášť polohování. Šířka 30 cm a více. Na ceně nezáleží.

Chci, aby bylo korýtko co největší, abychom jej využili co nejdéle – ze zdravotních důvodů.

Můžeš nám poradit?

Děkuji

Ahoj,

pokud máš možnost objednat si kočárek v zahraničí, tak určitě doporučuji prostorné modely Uppababy Cruz V2 a Uppababy Vista V2. Mají korýková sedadla s délkou zádové opěrky 58 cm. Šířku a hloubku sedáku mají 33 x 26,5 cm. Jejich celková ložná plocha je neuvěřitelných 110 cm.

Podobným prostorným modelem je na našem trhu dostupný kočárek Joolz Geo2. Jeho zádová opěrka má 54 cm a sedadlo má 33 x 21,5 cm (šířka x hloubka).

Určitě si prohlédni také model Concord Neo, který má délku zádové opěrky 56 cm. Minusem je 15 kg nosnost sedáku. Nevím, jaká je váha Tvého dítěte, ale takový kočárek vydrží tak do 2 – 2,5 roku. Záleží na jednotlivci, každé dítě je jiné.

Ještě bych možná zmínila menší a trošku méně skladný model Quinny Hubb.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka