Který sportovní kočárek je vhodný pro běžné kočárkování i pro dovolenou pro 1,5 leté dítě?

Zodpovězené
11. kvě 2022

Ahoj,

hledám sportovní kočárek pro 1,5 leté dítě. Měl by splňovat následující požadavky:

  • skladný (lehký a snadno skládatelný),
  • prostorný a pohodlný i na spánek,
  • úplný sed, i úplný leh,
  • nastavitelná rukojeť,
  • delší stříška,
  • v ideálním případě by mohl být i obousměrný,
  • ne korytkové sezení.

Nevím, jestli je možné, aby nějaký splňoval všechno. Chtěli bychom kočárek brát i na dovolenou, ale zároveň by měl sloužit také ke spánku.

Jaký kočárek nám doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

doporučuji například Bugaboo Bee 6 nebo jeho starší modely. Jedná se o designovku, která se ne každému může líbit. Má úplný (kolmý) sed, od kterého se pomalu upouští u novějších kočárků. Oproti starším modelům má větší kola a madlo. Sezení je obousměrné, kromě toho můžeš výškově nastavit opěrku zad a prodloužit sedák. Nákupní košík je nejen prostorný, ale má super umístění, že cokoliv dítě upustí pod sebe, tak spadne do něj. Další nespornou výhodu vidím v tom, že je to jeden z mála kočárků, kam si dítě vyleze a sleze samo. Za zmínku stojí i bohaté příslušenství, které lze ke kočárku dokoupit, ať už je to jídelní pultík, stojan na telefon či stupátko se sedátkem.

Kolmý sed má i Cybex Mios 2, Cybex Mios 3. I když má malá kolečka, tak má fajn odpružení. Mios má navíc (oproti Bee) polohování nohou a super je i jeho síťovaná sedačka, využitelná během horkých letních dnů.

Nízkou hmotnost, dobrou skladnost a dostatečně velké rozměry sezení má i Valco Baby Snap Ultra Trend, ke kterému se dají dokoupit nafukovací kola.

Dále to může být i Joolz Hub+, Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3, Easywalker Charley nebo cenově výhodný Moon Resea Sport.

Pokud bys netrvala na otočném sezení, tak mě dále napadá i ultralehký (6,6 kg) Leclerc Magicfold Plus či jeho nástupce Leclerc Influencer, který má celkem rovné sezení, ale nemá bohužel nastavitelnou rukojeť.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej mi znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie