Který sportovní kočárek je vhodný pro 7měsíční dítě, které ještě nesedí a spí v kočárku?

Zodpovězené
11. lis 2022

Ahoj,

máme trojkombinaci Riko Basic Plus. Chtěla bych sportovní kočárek pro 7měsíční dítě, které ještě nesedí a spí v kočárku. Měl by být cenově dostupný a vejít se do malého auta.

Který kočárek doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

škoda, že jsi uvedla velmi málo informací. Chybí mi info o Tvé výšce, pro jaký terén má být kočárek určen. Co konkrétně znamená malý kufr auta? Například můj kufr auta Nissan Qashqai se mi také zdá malý, hlavně tehdy, když cestujeme se třemi dětmi.

Prohlédni si například cenově dostupný kočárek Moon ReSea Sport. Tento moderní sportovní kočárek se pyšní ještě kompaktnějším skládáním (i s nasazeným sedadlem) a zároveň vyšší 22kg nosností. Konstrukce je odpružená, což spolu s odlehčenými pryžovými koly umožňuje modelu projít i popraskanými cestami či jinými nerovnostmi. Výhodou je i prostorný nákupní košík se samostatnou zadní kapsou a také kapsa na zádové opěrce sedadla. Sportovní sedadlo dokážeš otáčet a polohovat v obou směrech až do lehu. Pro pohodlí děťátka je také měkce polstrované a vybaveno prodloužitelnou, odvětrávanou stříškou. Výška teleskopické rukojeti je 90 - 110 cm.

Pokud ale nemáš problém s kvalitním bazarovým modelem, tak se podívej na Joie Versatrax. Je to převážně městský kočárek, který je vhodný od narození do maximálně 22 kg. Má otočné, polstrované a do lehu polohovatelné sedadlo. Výhodou je i nárazy tlumící odpružená konstrukce, která je vybavena pneumatikami plněnými pěnou. Při nákupech oceníš extra prostorný nákupní košík s postranní kapsou na drobnosti, ale také rychlé složení jednou rukou s nasazením sedadlem v jakémkoli směru. Jeho rozměry po složení jsou vhodné i pro kufr menšího auta.

Budu ráda pokud se mi ozveš, připomeneš a doplníš chybějící informace, abych mohla výběr sportovního kočárku lépe zaměřit na Tvé potřeby.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka