Který sportovní kočárek je vhodný do terénu a je snadno ovladatelný?

Zodpovězené
26. črc 2022

Ahoj,

hledáme sportovní kočárek s možností hluboké korby, která zvládne vše – lesní cesty, rozbité vesnické cesty. Chceme, aby byl snadno ovladatelný a musí nám i něco vydržet.

U prvního dítěte jsme měli Petite&Mars Street+ a můžeme ho vyhodit. Nezvládl to s námi. Vadilo mi na něm, že se dost těžko ovládal jednou rukou, což se psem, resp. s dítětem a odrážedlem v ruce bylo náročné.

Nemáme omezený rozpočet.

Na prvních místech nám skončil Thule Urban Glide 2 a TFK. Víc mě táhne k Thule, ale odrazuje mě černá barva a dost malá vanička. Zároveň veškeré příslušenství se musí dokupovat. TFK má více vychytávek a přijde mi také dost zajímavý.

Vydrží něco?

Co bys mi poradila?

Jaký je tvůj názor na TFK?

Je něco ještě jiného na trhu?

Děkuji

Ahoj,

v první řadě si řekněme něco o hlubokých korbách. U hluboké korbě záleží, v jakém ročním období se Ti narodí dítě.

  • Pokud v zimním a jarním období, tak stačí korba s rozměry do 77 x 34 cm. Novorozenec ve fusaku se do hluboké korby hravě vejde.
  • Pokud v letním a podzimním období, tak je zapotřebí větší hluboká korba. 6měsíční dítě ve fusaku potřebuje prostor a komfort. Takovou větší hlubokou korbu doporučuji vysokým rodičům, jejichž dítě většinou dědí tuto predispozici.

K super lehkým, skladným a kočárkům dostupným na našem trhu, jednoznačně patří Thule Urban Glide 2. Sama jsem o něm napsala recenze, které si můžeš přečíst.

Jeho konkurentem je nepochybně Baby Jogger Summit X3. Je o 3 kg těžší. Funkce a vlastnosti má podobné.

A teď ke značce TFK. Je kvalitní a její kočárky jsou populární. Ty terénní vydrží a zvládnou opravdu náročný terén. Ale rozdíl je v jejich vyšší váze konstrukce s nasazeným sportovním sezením. Ta se pohybuje od 15 kg, a víc. Také dostupnost všech jejích modelů je na našem trhu omezená.

K dostupným modelům patří TFK Mono. Patří do kategorie kočárků vhodných na vesnici, ale i do terénu. Jeho váha je 15,5 kg. Unese však až 34 kg dítě. Délka, pásem, polohovatelné zádové opěrky je 55 cm a celková ložná plocha je 95 cm. Má velká 30 cm kola z tvrzené pryže, nebo nafukovací pneumatiky. Hluboká korba - Mono Combi má velký vnitřní rozměr 82 x 41 cm. Tento kočárek skutečně splní všechny Tvé požadavky. Můžu Ti ho vřele doporučit.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka