Který sportovní kočárek jde do úplného lehu, zvládne kočičí hlavy a je vhodný pro vyšší rodiče?

Zodpovězené
8. zář 2023

Ahoj,

prosím o doporučení kočárku pro 4měsíční miminko. Kvůli prostoru v autě bych se ráda zbavila hluboké korby. Proto hledám sportovní kočárek, který lze dát do úplného lehu. Musí zvládnout náročnější terén (les, kamenitá cesta a pole). Ideální by bylo, aby z malé nevytřáslo duši při průjezdu přes kočičí hlavy (městská dlažba). Musí být vhodný pro vyšší rodiče 178 a 185 cm. Dítě asi také nebude žádný drobeček. Ideálně do 12 000 Kč. Líbilo by se mi zafixování předního kola na dálku a možnost otočného sezení, ale obejdu se i bez toho.

Který kočárek mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

z Tvého popisu vyplývá, že potřebuješ terénní kočárek. Ty ovšem většinou nebývají otočné a mají tvrdší sedadla, což však dokáže zmírnit použití podložky. Také mohou mít nepolohovatelnou opěrku nohou, což lze ale také vyřešit dokoupením takové opěrky.

Nejpopulárnější jsou kočárky - například Baby Jogger City Elite 2 či Thule Urban Glide 2. Ale Thule je už nad Tvůj rozpočet.

Baby Jogger City Elite 2 má nastavitelnou rodičovskou rukojeť do výšky 113 cm. Ta zaručuje pohodlné ovládání i vyšším rodičům s dlouhými kroky. Zároveň má centrální brzdu umístěnou na boku konstrukce.

Ale jsou i otočné a čtyřkolové kočárky Gesslein FX4 Classic či Emmaljunga NXT90 Ergo, které umí zvládnout i náročnější terén. Velmi často je doporučuji maminkám, které potřebují s kočárkem zvládnout různorodé terény. Ale také jsou v cenově vyšší kategorii.

Více o nich najdeš zde:

Nebo zvaž i kočárek Peg-Pérego GT4, který také nabízí prostorné sezení s vyšší nosností, otočnost a průjezd náročnějším terénem. Tomu je uzpůsobena i odolná konstrukce spolu s koly, což se podepsalo na jeho vyšší hmotnosti.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka