Který neotočný kočárek má kolmější sed a stojí do 10 000 Kč?

Zodpovězené
1. kvě 2022

Ahoj,

hledám kvalitní neotočný kočárek pro každodenní použití. Momentálně máme Cybex Eezy S+2, kde nám ale vadí šikmý sed. Hledám tedy něco na podobný styl, ale s poněkud kolmějším sezením. Cena do cca 10 000 Kč.

Který kočárek mi doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

od úplného sedu se u kočárků pomalu upouští, většina kočárků (hlavně ty s polohováním na pásek) mají u sedu mírný sklon, který je pro dětská záda lepší = zdravější. Já vždy radím poutat dítě jen kolem pasu a nechat ho volně, ať se samo přitahuje do sedu. Pokud ani to nepomůže a dítě je nespokojené, tak pomůže i univerzální pásek pro úplný sed, kterým se zádová opěrka zafixuje v přímější poloze a vznikne tak kolmější sed.

Pokud bys přece jen chtěla kočárek s kolmějším sedem, tak doporučuji například Leclerc Magicfold Plus či jeho nástupce Leclerc Influencer. Potěší ultralehkou hmotností 6,6 kg, skladností a navíc je to krásná designovka 🙂.

Levnější variantou je pak Chicco Goody Plus.

Dále doporučuji bazarové otočné modely Cybex Mios nebo Bugaboo Bee 5 / Bugaboo Bee 3. Jako jedny z mála kočárků mají úplný sed. Lepší jízdní vlastnosti má Mios, který je opravdu citelně odpružený a zvládne i mírný terén.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie