Který kombinovaný kočárek je vhodný i do terénu?

Zodpovězené
28. črc 2022

Ahoj,

bydlíme ve městě, které má překrásný park. Kočárek budu primárně používat hlavně v nerovnoměrném terénu, kde jsou neupravené chodníky. Ale budu chodit samozřejmě i ve městě po chodnících.

Od kočárku očekávám odolnost, odpružení, dlouhou využitelnost. Chci praktický kombinovaný kočárek (hluboký plus sportovní), který budu moct využít do tří let.

Nehledám těžké tanky.

Mám vyhlédnutých pár kousků a ráda si nechám poradit, který je pro nás nejideálnější.

Případně si ráda prohlédnu i jiné nabídky. Cena, tak jako u těchto modelů, do 12 000 Kč.

Za odpověď a rady děkuji

Ahoj,

nejsem si jistá, jestli Ti nějaký kočárek vydrží až do konce kočárkovacího období. Většinou se kočárek mění po 1,5 až 2 letech. Je to pro jeho váhu a skladnost. Ta už maminkám nevyhovuje a potřebují něco menšího a skladnějšího. A přesně takové jsou sportovní, pokračovací, cestovní kočárky.

Jeden kočárek nestačí! Věř mi. Potvrdí Ti to mnohé z nás maminek.

Jako první vyřadím Zopa Evoque pro jeho pěnová kola. Potom je to i jeho nízká 15 kg nosnost na dítě.

Zopa Quest je kočárek, který často doporučuji. Patří mezi oblíbené městské modely, které zvládají i travnatý terén. Je to díky dvojitému odpružení všech čtyř kol z tvrzené pryže. Váží 11 kg a nosnost sedáku má až 22 kg. Dobře se ovládá jednou rukou. Po složení je skladný. Mám ho osobně odzkoušený. Je to cenově dostupný model, který mnohé překvapí. Určen je pro osoby kolem 165 cm a méně.

Podobným modelem je i Joie Versatrax. Oproti Zope má odolnější nenafukovací pneumatiky plněné pěnou. Sedadlo má o něco prostornější.

Doporučuji Ti přečíst si o kočárkové novince Kinderkraft Nea. Je to funkční, městský kočárek, který Tě překvapí.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka