Který kočárek s prostornou korbou a koly do terénu je ideální pro vícerodičku?

Zodpovězené
13. kvě 2022

Ahoj,

jsem v oblasti kočárků velmi ztracená, i když už mám dvě děti.

Při třetím si chci najít kočárek, který mi bude opravdu vyhovovat a budu s ním spokojena.

Mými hlavními parametry jsou:

  • prostorná korba (aby mi do ní vešlo 6 - 8 měsíční miminko v zimním fusaku),
  • kola do terénu - bydlíme na vesnici a ne všechny cesty jsou zpevněné, místy hodně bláta, díry, sníh,
  • dobrá manipulace a skládání do auta (u polského kočárku jsem si dost při skládání do auta zanadávala),
  • také dobrá manipulace při kočárkování, přitom budu běhat za dvěma vrtochy na odrážedlech,
  • postačí mi hluboká část a vajíčko, jelikož sportovní kočárek mám samostatně.

Pokud jsou v daných parametrech jen trojkombinace, tak nevadí.

Děkuji

Ahoj,

výběr samostatných hlubokých kočárků je bohužel trochu omezený, nabízí je jen pár značek. Například Cam, Cybex (v setu s podvozkem je rám sportovního sezení, ale bez potahu sportovní sedačky), Inglesina, Mutsy, Gesslein, Peg-Pérego, Emmaljunga či Kunert.

Nejvíce se Tvým požadavkům přibližují Inglesina Aptica XT nebo Cam Dinamico Up, u kterých zakoupíš konstrukci a zvlášť hlubokou korbu.

Dále doporučuji designové kočárky značky Moon, které jsou velmi oblíbené a patří k těm lehčím, skladnějším. Konkrétně to jsou modely Moon Relaxx Edition, Moon Rocca Edition, Moon ReSea S Edition (2022). U všech najdeš nafukovací kola s dobrým odpružením, takže bez obav projedeš i terénem. Hluboké korby mají ventilační okénko, prodlouženou stříšku i kvalitní matraci. U sporťáku oceníš obousměrnost, úplný leh s polohováním nohou a lehké skládání. Potěší i jejich vzhled, dostupná cena a kvalitní zpracování.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie