Který kočárek pro dvojčata je vhodný na vesnici, má sezení vedle sebe a stojí do 17 000 Kč?

Zodpovězené
29. zář 2023

Ahoj,

hledám levnější trojkombinaci pro dvojčata do 17 000 Kč.

Podmínky:

  • sezení vedle sebe,
  • lehčí konstrukce,
  • šířka do cca 85 cm,
  • odpružený,
  • moderní design,
  • větší kola,
  • sezení ve sportovní části i v protisměru.

Bydlíme na vesnici, přesněji na kopci. Designově se mi docela líbí např. Junama Duo Space. Celkově mám problém najít v kamenných prodejnách něco levnějšího. Chtěla bych kočárek také vidět předtím, než ho objednám.

Děkuji

Ahoj,

kočárků pro dvojčata bývá na prodejnách pomálu, většinou se objednávají.

Junama Space Duo vyšel z původního kočárku pro jedno dítě - Junama Space. Je určen na městský povrch a již jeho Mono verze (pro 1 dítě) nepatří k právě lehkým modelům (13,2 kg). Takže váha Duo verze je ještě vyšší! Váha samostatného kočárku je přes 20 kg. Tedy tlačit ho do kopce se 2 dětmi v kočárku nebude malina!

Doporučuji zaměřit se na lehčí a hlavně kvalitnější kočárky. A pokud nemáš dostatečný finanční budget, tak se zaměř na kvalitnější kočárky z bazaru. Budeš v kočárku vozit 2 děti, takže konstrukce musí něco vydržet.

Na co si dát pozor před koupí kočárku z bazaru? - i na toto téma jsme natočili video, které Ti sem připínám.

Topkou na trhu kočárků pro dvojčata či věkově rozdílné sourozence je jednoznačně kočárek Bugaboo Donkey 3 nebo Bugaboo Donkey 2. Ten Ti nabídne lehkost a variabilitu.

Donkey je i přes sezení vedle sebe široký jen 74 cm a vejde se tak i do běžných 80cm dveří. Je potřeba však počítat s tím, že autosedačky na adaptérech kočárek rozšiřují - jedna na 80 cm, dvě na 86 cm. Velká nafukovací kola jsou výborně ovladatelná a vhodná i do terénu.

Z levnějších kočárků pro dvojčata jednoznačně uvedu populární model Valco Baby Snap Ultra Duo. Ten se také o šířce 74 cm pohodlně vejde do klasických 80cm dveří. Více info o něm najdeš v této mé nedávné odpovědi:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka