Který kočárek je vhodný pro časté přesuny městskou dopravou?

Zodpovězené
9. říj 2024

Ahoj,

hledám kočárek, který splňuje následující kritéria:

  • Velká korba,
  • kola na kterých se dá kočárek houpat,
  • pro vysoké rodiče (nad 180 cm),
  • vhodný k tomu, že se jím budeme často přesouvat MHD, nebo s ním chodit pěšky po městských chodnících (auto využíváme minimálně),
  • bonusem by byla rukojeť, která se dá přehodit.

Existuje takový kočárek?

Děkuji

Ahoj,

přehazovací – tzv. překlápětelná rodičovská rukojeť je již dávnější minulostí. Přestala se vyrábět, protože oslabovala konstrukci a docházdalo k jejímu lámání.

Určitě si prohlédněte model Gesslein FX4 Life. Je to kočárek, který ráda a často v poradně doporučuji, protože má za mě jen samé klady. Více info o něm připojuji zde, abych se v poradně neopakovala 👉

Podobným modelem je kočárek Espiro Miloo. Je to prémiový designový kočárek pro rodiče, kteří se pohybují po městském povrchu a také po nerovnějších cestách vesnice. Nižší váha a snadná manipulace umožňují ovládání jednou rukou. Zaujme jednoduchým složením spolu s nasazeným sedadlem na konstrukci v jakémkoli směru, zabudovaným stabilizátorem vibrací hluboké vaničky a možností polohování sedáku do kolmého sedu či zcela rovného lehu. Není třeba ani hledat místo, kam kočárek opřít. Ve složeném stavu stojí. Obě nástavby patří na trhu k těm prostornějším.
👉 https://shop.modrykonik.cz/cz-czk/cs/products/e...

Info o kompatibilitě autosedačky – tzv. vajíčka, najdeš zde:

Funkčně mu jsou podobné modely jako Cybex Talos S Lux, Easywalker Jimmey nebo Hauck Walk N Care Air.
👉 https://shop.modrykonik.cz/cz-czk/cs/products/e...
👉 https://shop.modrykonik.cz/cz-czk/cs/products/h...

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka