Který kočárek je lehký, obratný a zvládne i rozbité chodníky?

Zodpovězené
8. lis 2022

Ahoj,

máme 10měsíční dceru, která se ráda vozí. Momentálně máme Noordi Fjordi II a z mého pohledu to byla dost špatná volba. Dcera se narodila koncem prosince a ještě ty první 2 – 3 měsíce byl kočárek ok. Pak se projevila všechna negativa - váha, neobratnost, špatný podvozek...

Jak dcera roste, tak se s kočárkem prakticky nedá manipulovat.

Momentálně hledám sportovní kočárek, který vydrží ideálně do konce kočárkovacího období. Nejlépe takový, kde bychom ho uměli po dokoupení příslušenství změnit na novorozenecký při miminku č. 2 (hluboká korba, vložná taška).

Já měřím 160 cm, manžel 178 cm.

Mé požadavky:

  • lehký,
  • dobře ovladatelný,
  • plusem snadné skládání a přenášení v autě (často cestujeme),
  • zároveň alespoň na rozbité cesty a chodníky.

Původně jsem vybrala Baby Jogger City Mini GT2, ale zdá se mi příliš robustní. Velmi se mi zalíbil i Easywalker Jackey XL.

Je šance najít něco podobného?

Jsem otevřena i dražším, případně bazarovým.

Děkuji

Ahoj,

trošku se mi Tvé požadavky navzájem vylučují. Potřebuješ lehký, skladný cestovní kočárek, aby zvládl i terén (výlety), ale zároveň však koukáš na velmi odlišné kočárky.

Easywalker Jackey XL je cestovní kočárek.
Baby Jogger City Mini GT2 je sportovní (pokračovací) kočárek na výlety do terénu.

Já osobně bych nyní řešila sportovní pokračovací kočárek, který využiješ do konce kočárkovacího období. Najdeš v něm skladnost, kterou hledáš a zároveň zvládne rozbité cesty a chodníky. Mluvíme spíše o neotočných modelech. Otočnost u pokračovacího sportovního kočárku totiž ubírá z celkové prostornosti sportovního sedadla.

A při miminku č.j. 2 bych později koupila buď pouze čistě hluboký kočárek, nebo dvojkombinaci. S tím, že hlubokou korbu zatím uskladníš. Ale znovu jsme na bodě, kde se bije otočnost s prostorností.

Vrátím se ještě k Easywalker Jackey XL. Je to cestovní kočárek, který má méně odolná pěnová kola. To, že má rodičovské madlo ve výšce 109 cm nemusí být překážkou. Někomu výše položené madlo vyhovuje. Jednoduše si udělej zkoušku správnosti. Změř si na metru výšku 109 cm a vyzkoušej rovinu polohy rukou. Záleží, jestli ti tato poloha bude příjemná. Mně osobně například výše položené madlo dokonale vyhovuje.

Prohlédni si skladný kočárek Maxi-Cosi Leona². Je určen do města, na cestování a je otočný. Jeho sezení je prostorné i pro větší dítě. Leh má skoro úplný a připomíná dítě ležící v postýlce s hlavou položenou na polštáři. U tohoto kočárku máš možnost později přikoupit i hlubokou korbu.

Určitě si prohlédni také kočárek Zopa Quest. Je to praktický, lehký, sportovní kočárek s odpružením všech čtyř kol a většími gumovými koly. Zaujme nejen přijatelnou a dostupnou cenou, ale hlavně zajímavým designem. Na jeho podvozek můžete umístit hlubokou korbu či autosedačku a vytvořit z něj plnohodnotný kombinovaný kočárek, který ti ušetří spoustu času a místa. Prostorné sportovní sedadlo je otočné ve směru i proti směru jízdy. Tato funkce je praktická zejména pro menší děti, které si přejí zachovat trvalý oční kontakt s rodičem.

Podobnými lehkými a praktickými cestovními modely jsou Venicci Tinum 2.0 nebo Venicci Tinum Upline .

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka