Který funkční kočárek je vhodný do města i do přírody?

Zodpovězené
17. bře 2022

Ahoj,

hledám pěkný a funkční kočárek do města a do přírody. Ve městě máme rozbité chodníky. Nejraději bychom chtěli trojkombinaci, případně dvojkombinaci + dokoupení vajíčka v hodnotě 27 – 33 000 Kč. Miminko se narodí v srpnu.

Který kočárek nám doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

pro letní miminko doporučuji kočárky, které mají odvětrávanou i hlubokou korbu. Jedná se o tzv. panoramatické okénko, které napomáhá jak lepší cirkulaci vzduchu v horkých letních dnech, tak může miminko při "pasení koníků" pozorovat okolí. Tuto vychytávku mají například značky Moon a ABC Design. Najdeš u nich i nafukovací kola, dobré odpružení, takže jsou variabilní jak do města, tak i do terénu.

Pokud Tě zaujaly, tak se podívej na tuto otázku z poradny, kde najdeš souhrn nejoblíbenějších modelů, který bych doporučila i Tobě.

Konkrétně to může být ABC Design Salsa 4 Air. Je sice těžší, ale manipulace s ním je velmi lehká a jeho váhu poznáš akorát u skládání do auta.

Pokud budete do většího terénu vyrážet častěji, tak dobrou volbou by byly i trojkolky. Například to může být Thule Urban Glide 2. Velmi lehce se s ním manipuluje a i skládání je snadné, díky jeho nižší hmotnosti. Najdeš u něj velká nafukovací kola, ruční brzdu, prodlužovací stříšku a uzavíratelný nákupní košík. Ve výbavě mu chybí madlo a polohování nohou, které si musíš dokoupit zvlášť.

Nebo doporučuji Baby Jogger City Elite 2, který je oproti Thule je více "městský", má polohovací opěrku nohou, prostornější sportovní sedák a bezúdržbová kola. Madlo však musíš dokoupit také zvlášť.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie