Který bazarový, lehce složitelný kočárek do 5 000 Kč je vhodný na špatný městský terén?

Zodpovězené
5. bře 2022

Ahoj,

pokukuji po kočárku Britax B-Motion 4 Plus, protože má nastavitelnou rukojeť.

Chodníky máme ve městě hrozné, takže hledám v podstatě kočárek do terénu. Měřím 175 cm. Nyní máme Easywalker Harwey2 dvojkombinaci, který je super, ale potřebuji další kočárek jako náhradní. Měl by být bazarový, snadno složitelný a stát do 5 000 Kč.

Který kočárek doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

myslím si, že Tebou zmíněný Britax B-Motion 4 Plus by mohl stačit, pokud Ti nevadí jeho vyšší hmotnost (11,5 kg). Nabízí velké rozměry i pro větší dítě, polohování nohou, dobře odpružená kola vhodná i do terénu, dále pak dlouhou prodlužovací stříšku, nastavitelnou rukojeť a prostorný nákupní košík.

Nebo to může být Baby Jogger City Mini GT, který je oproti Britax lehčí asi o 2 kg, což není málo. Tento starší model nemá polohování nohou, takže to můžeš řešit buď dokoupením, anebo se podívat i na jeho novějšího nástupce Baby Jogger City Mini GT2. I když se jedná o trojkolku, tak je stabilní a nedělá mu problém projet jakýkoliv terén. Celkové rozměry má ještě o trochu větší, navíc má dlouhou zádovou opěrku, takže i starší dítě bude mít dostatečný prostor nad hlavou.

Další variantou může být i Petite&Mars Street+ Oak 2021 Air, který je jedním z hlavních konkurentů Britax, ale ve srovnání s ním, mi přijde méně stabilnější. Najdeš u něj i nafukovací kola, která jízdní vlastnosti zlepšují. S hmotností jsou oba kočárky na stejno.

Já osobně bych šla do Baby Jogger City mini GT, který je ve své kategorii topkou a nabízí jedny z největších rozměrů na trhu. Pokud nechceš trojkolku, tak bych pak sáhla po Britax B-Motion 4 plus, který je o trochu prostornější než Petite&Mars Street+ Oak 2021 Air.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie