(Kombinovaný) kočárek do opravdového terénu - něco skladnějšího. Noordi Fjordi, Jedo, Tutis..?

Zodpovězené
10. čer 2020

Dobrý den,

sháním kočárek do terénu. Opravdu terén (polní cesty s kameny, lesní cesty s kořeny, atd.). Vím, že se všude píše, že nejlepší jsou kočárky s pevnými koly. Chci se ale podívat po skladnějším kočárku.

Je nějaká značka s otočnými koly (možnost zaaretovat), která by byla v terénu podobně kvalitní, jako kočárky s pevnými koly?

Dívala jsem se na kočárky Noordi Fjordi, Jedo, Tutis. Ale v dnešní nabídce kočárku se nejsem schopná zorientovat.

Předem moc děkuji za odpověď.
Hezký den.

Ahoj!

Do opravdového, skutečného terénu je pravdou, že nej jsou buď velké, neotočné kola, nebo potom tříkolové kočárky (a topka je tříkolka s neotočným předním kolem). Značky, co uvádíš, jsou sice ok na nějaké nerovnosti (jako na venkov), ale určitě ne těžký terén - tam si je postupně zničíš, nemluvě o tom, že nejsou ani skladné, ani lehké, takže manipulace se bude postupně stěžovat (jako dítě bude růst a přibere, plus sporťáky těchto značek jsou těžší, robustnější, hůře na manipulaci než jejich korbičkové konfigurace). Takže při potřebě skladnosti si tam moc nepomůžeš.

Za mě by byl jednoznačným výběrem pohodlí kočárek tříkolový. Bude i skladnější, pokud vybereš dobrý model - a i lehčí, i celkově praktičtější. Nevýhoda by byla asi ta, že mívají v podstatě jen neotočné sedadla, ale s tím se v pohodě dá žít - a pokud s tím ok nejsi, dá se řešila model od značky TFK (např. TFK Joggster 2), kde vanička Multi X je konvertibilní i na otočné sedadlo, které budeš využívat v mezidobí korbička-> neotočný sedák.

TFK Joggster Trail 2

Podobnou možnost, i když trochu jinak nadizajnovanou, mají i tříkolky od značky Mountain Buggy.

Kromě toho poradím i Baby Jogger City Elite (pokud bys byla ochotna akceptovat neotočné sezení)...

Baby Jogger City Elite

Baby Jogger City Versa GT z bazaru by také vcelku ujel, i skladností - a tam je sedák otočný, i když, je to korýtko.

Baby Jogger City Versa GT

A z podstatně dražších, čtyřkolových pak doporučím Emmaljunga NXT90 F - což je kočárek, co opravdu zvládne i těžší terén, a také ho dlouhodobě vydrží plus má prostorné sedadlo (na rozdíl od většiny jiných otočných kočárků). Z toho typu, co ty uvádíš, bych popravdě moc vybírat nedoporučovala - ale samozřejmě, nakonec si uděláš podle sebe, jen se Ti pravdivě snažím říct, že mimo korby je až tak moc prakticky nevyužiješ.

Emmaljunga NXT90 Flat

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.