Kočárek do terénu, otočná sportovní verze, prostorný a kvalitní, možná i 16" kola. Poradíte mi?

Zodpovězené
17. říj 2019

Dobrý den,

poradíte mi kočárek do terénu, s otočnou sportovní verzí (do protisměru)? Měla jsem vyhlídnutý TFK Joggster (16-ti palcové kola) a ten bohužel nemá otočnou sportovní verzi.

Kvalitní, aby mohlo jít dítě do lehu i s nožkama - a prostorný.

Díky moc!

Ahoj!

Přesně tento typ - tříkolka jako TFK Joggster III se 16" koly

TFK Joggster III 16

jsou v drtivé většině, resp. možná se dvěma výjimkami na celém světě, neotočné. Je to dáno právě tím, že - tak jako ty - u tohoto typu se vyžaduje jako druhé především prostornost. Kvůli stabilitě jsou to už tak či tak spíše širší kočárky, a mechanismus otočnosti by ti tak ubral z prostoru sedáku (celkem podstatně) - nebo by, poté, přidal na šířce konstrukce, která by už pak do klasických dveří nevešla (nebo vešla jen tak tak). Jinak, ke Joggsteru lze dokoupit vaničku Multi X, kde menší dítě lze, po jejím předělání, vozit v protisměru v sedací formě. Tak pokud je to jen kvůli malému dítěti (na miminka chceme přeci vidět), řešila bych to spíš takhle, s 2v1 vaničkou/sedákem - a větší dítě je pak i tak preferovanější vozit ve směru jízdy, ať vidí svět (a ty přece vždy můžeš nakouknout a zkontrolovat ho).

Asi jediným u nás dostupným modelem s podobnými vlastnostmi (do jakéhokoliv terénu + na sport) je asi jen Bugaboo Runner, taky s velkými kolami. Nasadit můžeš Runner sedák, ale i jiné sedáky od značky Bugaboo (s odpovídajícími adaptéry). Ani jeden z nich ale určitě nebude takový prostorný jak neotočné sedadlo TFK modelu. Ale prostoru je tam podle mě rozumně dost.

Bugaboo Runner

Z ne-tříkolek bych pak ještě podívala na Emmaljunga NXT90 F - takový robustní, odolný sporťák s otočným a dost prostorným sedadlem. Kola čtyřkolky budou ale, automaticky, menší. A samozřejmě, ještě Britax Go Big...

Emmaljunga NXT90 Flat

Britax Go Big

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.