Kočárek do terénu - máme ABC Design Viper. Který jiný, skladnější a za příznivou cenu?

Zodpovězené
7. říj 2019

Ahoj,

máme ABC Design Viper 4. Jsem spokojená, ale kočárek je trochu nepraktický ve skládání do auta. Poradila bys mi nějaký, co je podobně vhodný i do terénu, ale je skladnější? Nemusí se rozkládat na dvě části. Zatím jsem našla Britax Go Big, ale je docela drahý. Nebo si nechat Viper a pořídit nějaký skladný a levný sporťáček např. do obchodního centra, který ale jde sklopit do lehu?

Mužeš mi prosím poradit obě varianty? Prodat Viper, nebo nechat? 😉

Děkuji mockrát!

Ahoj!

Začnu s tvým ABC Design Viper.

ABC Design Viper 4 2017

Já tak nějak věřím, že pokud si s kočárkem spokojená, a tedy chodíte i dost do terénu, změna kočárku není tak úplně to nejlepší řešení - tedy, třeba tam být připravena na to, že ti nakonec na novém i tak, možná, nebude cosi vyhovovat (zase). Neboť to je právě problém - že čím lehčí, skladnější kočár bude, tím praktičtější na skládání do auta, ale naopak méně praktický na terén ... a tak podobně. Další věc, kterou je dobré si uvědomit při těžších kočárcích je - ano, vadí ti, že se skládá odděleně, ale při jeho váze je to přece jakési praktičtější, nakládat nejprve jednu (sedací) část a pak samotnou konstrukci. Představ si, že celých 16 kg zvedáš najednou... nevím, jestli by to bylo příjemnější.

Britax Go Big

je jedna z mála možností, které by opravdu mohly být tím pravým - je to výborný kočárek, skvěle ovladatelný a tedy skládá se, jak požaduješ, i s nasazeným sedadlem. Pokud měnit, pak ano, za tento. Je drahý, ale je to proto, že je tak dobrý. Kvalita a praktičnost jednoduše stojí peníze - ale na druhou stranu ho později dobře prodáš, je po něm poptávka, tak to není taková ztráta... počítej také s tím, že lehký ani malý kočárek to není. Po odnětí kol je ale v kufru relativně fajn.

Emmaljunga NXT60 F

Emmaljunga NXT60 Flat

by byl druhý možný kandidát na poměrně terénní, pohodlný, kvalitní kočárek, což je zároveň - zejména, pokud složíš kola - fakt skladný. A skládá se i se sedákem. Není to nejlevnější kočárek, ale vydrží mnoho a je praktický (plus menší, než výše dva).

Z lehčích a skladnějších možností - Easywalker Harvey2, ale jedině s koly all terrain. Ten by byl nějakým tím kompromisem terénnosti a skladností.

Easywalker Harvey2

A co se týče kočárků do auta, tedy lehčích a skladnějších pouze do města - asi, když tak, něco jako Cybex Balios S, Zopa Move příp. Jané Kendo - má-li být otočný.

Cybex Balios S

Zopa Move

Jané Kendo

A já osobně bych zvážila i neotočné modely - Cybex Eezy S+, Ergobaby Metro ... tento typ.

Cybex Eezy S+

Ergobaby Metro

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.