Jsou kočárky Zopa Move Travel 2022 a Cybex Priam 2022 podobné kvalitou?

Zodpovězené
6. led 2023

Ahoj,

líbí se mi Cybex Priam 2022. A to zejména jeho hluboká korba a sportovní část.

Našla jsem designově podobnou hlubokou korbu Zopa Move Travel 2022, ale víc foto a ani žádné reálné a nemám.

Jsou tyto dva modely opravdu vzhledově podobné?

Patří Zopa ke kočárkům, které něco vydrží?

Děkuji

Ahoj,

Zopa Move Travel Set je sestava, kterou si e-shopy sestavují samy. Tvoří ho kočárek Zopa Move z roku 2019 (ten byl loni nahrazen vylepšeným dvojitě odpruženým modelem Zopa Move Cross), hluboká korba a autosedačka jsou dle volby e-shopu.

Kočárky Zopa Move a Zopa Move Cross jsou velmi rozdílné. Původní Move byl často reklamován na závady konstrukce. Právě proto nová a vylepšená konstrukce nového Move Cross byla zpevněná. Zároveň má nové bezúdržbové pneumatiky a dvojité odpružení, které jej předurčují k používání v nerovném terénu vesnice. Move je však čistě městský kočárek, který nerovný terén sice přejede, ale nezvládá ho tak dobře jako novější bratr.

Určitě není kvalitou podobný Cybex Priam 4. To je kočárek úplně jiné funkční i designové úrovně v poměru cena/kvalita.

Já osobně v poradně doporučuji často kočárky značky Zopa, a jedním z nich je právě model Zopa Move Cross nebo Zopa Quest. Házet je však do jednoho pytle s Cybex Priam 4 si nedovolím. To je kočárek kvalitou srovnatelný se značkami jako jsou Joolz, Thule či Bugaboo .

Hluboká korba Zopa se nedá porovnat s Cybex, protože jsou velmi funkcionálně rozdílné. Chybí okénka na odvětrání - na stříšce a panoramatické z boku hluboké korby, rozdílná kvalita matrace, odkládací prostory, madla...

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka