Joie Versatrax, Mamas&Papas Sola 2, Moon Resea vs. Petite&Mars Royal. Který bude nejlepší volbou?

Zodpovězené
24. únor 2022

Ahoj,

syn má 7 měsíců a vozíme se v Nuna Tavo. Splňuje všechno to, co od kočárku chci. Jediné mínus jsou chrastící přední kolečka. Přemýšlíme, zda zakoupit také otočný kočárek, který by nám vydržel už po celé období. Bylo by fajn, kdyby nehrkal ani na lehčím terénu či dlaždicových chodnících ve městě. Ocením dlouhou stříšku a velký košík, plus polohu do úplného lehu.

Momentálně prohlížím Joie Versatrax, Mamas&Papas Sola 2, Moon Resea a Petite&Mars Royal.

Který z těchto kočárků by byl nejlepší volbou?

Děkuji

Ahoj,

Joie Versatrax je dobře odpružený kočárek, společně s tlumičem nárazů a gumovými koly, plněnými pěnou, žádné hrkání nehrozí. Má prostorný nákupní košík s kapsou na drobnosti, snadno se s ním manipuluje, a i skládání zvládneš jednou rukou do kompaktních rozměrů. Samozřejmostí je polohování zad i nohou, až do úplného lehu s ložnou plochou 90 cm. Jeho váha je 11,7 kg, takže takový zlatý střed. Bohužel stříšku má spíše kratší a celkově působí hodně otevřeně. To jsou však jediné chyby co má, jinak je to opravdu fajn kočárek a doporučuji ho ráda.

Mamas&Papas Sola 2 nemá stříšku prodlužovací vůbec, v poloze v lehu je tak za mě nedostatečná. Když k tomu přidám i jeho tvrdší odpružení, tak bych do něj nešla.

Moon Resea Sport je za mě povedený kočárek s krásným designem a za dobrou cenu. Ložnou plochu má dlouhou 87 cm. Jednoduše skládá a je opravdu velmi kompaktní. Hmotnost má nižší, a to 10,2 kg. Stejně jako Joie, má dobré odpružení i prostorný košík s kapsou na drobnosti.

Přidávám ještě tip na novinku - Britax Strider M. Najdeš u něj 10 kg hmotnost, obousměrnou sedačku, nastavitelnou rukojeť, dostatečně velkou nosnost a bezúdržbová gumová kola, která jsou plněná pěnou. Stříšku má opravdu dlouhou a jeho košík uveze až 7 kg. Konstrukce kočárku je odpružená i centrálně, takže si s případnými nerovnostmi poradí dobře a lze s ním i lehce houpat.

Petite&Mars Royal je neotočný model kočárků. Má nejnižší hmotnost - 9 kg, a se svojí 96 cm dlouhou ložnou plochou vede i co se týče rozměrů. Super je i jeho extra dlouhá prodlužovací stříška, skladnost a celkové provedení.

Já bych se rozhodovala mezi Moon ReSea Sport a Joie Versatrax, ale o trochu více se přikláním k Moonu. Každopádně si nejsem moc jistá, zda Ti vydrží do konce kočárkovacího období. Jednak Ti může časem vadit jeho hmotnost, když připočteš váhu dítěte a můžeš chtít i něco více prostornějšího. Petite&Mars Royal by mohl vydržet nejdéle, s ohledem na jeho rozměry, ale pro tak malé dítě nenabízí možnost pohledu na rodiče. Držím palce ve výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie