Je v pořádku mírně vychýlený úchyt hluboké korby na kočárku Kajtex Fashion?

Zodpovězené
17. lis 2022

Ahoj,

koupili jsme si kočárek Kajtex Fashion retro z druhé ruky. Úchyt nástavců (hluboké korby, sportovní části) na podvozku se mírně vychyluje ze strany na stranu.

Má to tak být?

Prodávající se vyjádřila, že tomu tak má být, ale mně se to nezdá.

Děkuji

Ahoj,

takové vykývání systému se většinou jeví jako známka opotřebení. Je způsobeno častým naklikáváním a vyklikáváním nástaveb.

Někdy je to způsobeno také tím, že byla překračována nosnost jednotlivých nástaveb Sportovní sedák má nosnost 15 kg na dítě.

Nepíšeš, jaký ročník jsi koupila z druhé ruky a kolik dětí už odvozil. Takže neumím zcela přesně posoudit, co mohlo vykývání způsobit. Důležité však je říci, že vykývání určitě není normální. Zaklikávací systém má být pevný, protože hrozí riziko nebezpečí jeho odtržení.

Bohužel pro tento model kočárku není na našem trhu ani dostupný autorizovaný servis. Takže jedině, pokud to opraví nějaký šikovný kutil, který ale možná usoudí, že bude třeba koupit nové adaptéry jako náhradní díl. A to by také mohl být problém.

Při koupi bazarového modelu z druhé ruky je důležité si kočárek na místě dobře odzkoušet. Často na to maminky upozorňuji i v naší poradně a doporučuji shlédnout naše MK video.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka