Je reálné použít hlubokou korbu Bugaboo a sportovní část jiné značky?

Zodpovězené
13. zář 2023

Ahoj,

chtěla bych sourozenecký kočárek. Líbí se mi Bugaboo Donkey 5, ale moc mi nevyhovuje korýtkové sezení.

Bylo by možné použít sezení z jiného kočárku?

Je možné použít nějaké adaptéry a mít tak hlubokou korbu Bugaboo a sportovní část jiné značky?

Existuje nějaký takový sourozenecký kočárek i jiné značky?

Na tomto se mi líbí to, že se roztahuje a lze použít i mono. Nemám moc prostor na uskladnění kočárku. U kočárků typu Cybex Gazelle S mi zase docela vadí špatný výhled dětí, protože to je nad sebou.

Děkuji

Ahoj,

kombinování a nasazení sedadla jiné značky či jiného modelu na konstrukci kočárku Bugaboo Donkey 5 není možné. Donkey je jedinečný kočárek, jehož konstrukce lze používat v Mono či Duo verzí. Jiný jemu podobný model zatím na trhu neexistuje.

Korýtkový leh je naprosto normální a dokonce pro mnohé děti pohodlnější leh. Nožky dítěte jsou trošku vyloženy. Korýtko se nazývá také „ergonomickým sezením”. Pro děti s vrozeným refluxem je dokonce doporučen pediatry.

Jediným problémem by mohlo být to, že pokud miminko raději spává na bříšku, tak by se mu korýtko nemuselo líbit.

Já mám tři děti. Ani jedno nemělo reflux. U všech jsem měla korýtkové kočárky a jsou zdravé, šťastné a nic se jim nestalo. Sedět začaly kolem 8. měsíce. Do sportovní části vždy šly od 6 měsíců, protože byli velcí a korby zase malé. Pravidelně spaly ve sportovním kočárku i celý odpolední spánek. Při cestování (3 až 6 hodin s přestávkami na kávu) byly v autosedačce „vajíčku". To má podobný korýtkový leh.

Zkus pouvažovat nad použitím – tzv. vyrovnávací podložky do korýtkových kočárků, jako jsou X-lander X-rest nebo Babystyle Egg. Přestože se už nevyrábějí a na trhu momentálně za ně není žádná jiná dostupná náhrada, na některých portálech si ho můžeš dát ušít, nebo koupit z bazaru.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka