Je pro roční dlouhé dítě vhodnější Petite&Mars Royal nebo Lonex Sport?

Zodpovězené
8. bře 2022

Ahoj,

hledám sportovní kočárek s odpruženými koly pro roční dítě. Syna jsem ještě nezkoušela dávat ve směru jízdy, tak nevím, zda pořídit neotočný.

Koukala jsem na Petite&Mars Royal a Lonex Sport black. Bydlím ve městě. Používal by se možná i na nějaké menší výlety do Tater. Nechci chrastítko. Syn je také dlouhý, tak něco do 22 kg. Cena do 9 000 Kč.

Který z těchto kočárků je lepší?

Děkuji

Ahoj,

já myslím, že kupovat otočný kočárek u ročního dítěte je už zbytečné - bylo by to na úkor rozměrů, protože obousměrné kočárky nejsou tak prostorné, navíc jsou těžší a i dražší ve výsledku.

Lonex Sport má nosnost jen do 15 kg a navíc je poměrně těžký (12,5 kg). Když si k tomu připočteš ještě váhu dítěte, tak ta manipulace nebude snadná a časem bys kupovala ještě jiný kočárek.

Takže bych se určitě přiklonila k Petite&Mars Royal. Je to spíše městský kočárek, ale s občasným terénem si poradí dobře. Nicméně pokud víš, že budeš do terénu vyrážet častěji, tak bych se soustředila na výběr více "terénního" kočárku.

Můžeš kouknout i na Petite&Mars Street+ Oak 2021 Air, který má nafukovací kola, ale jeho hmotnost je už lehce přes 11 kg.

Nejlepší kombinaci město/terén nabízí podle mě Baby Jogger City Mini GT nebo jeho novější model GT2, u kterého bys ale musela buď navýšit finanční limit, nebo se porozhlédnout po bazarech. Největší rozdíl mezi nimi je, že nový model má již polohování nohou, jinak jsou rozdíly spíše ve vzhledu. Kvůli podrobné recenzi ho momentálně testuji ve větším terénu, je to opravdu malý tank, co projede vše! 🙂 Oproti Royal nabídne mnohem větší rozměry, a to jak v delší ložné ploše, tak má i výše položenou střechu - i větší dítě bude mít nad hlavou dostatek prostoru.

Záleží, čemu dáš přednost. Pokud víš, že bude převládat město nad terénem, tak bych vzala Petite&Mars Royal. Jestli spíše terén a chceš opravdu prostorný kočárek, tak by volba měla padnout na Baby Jogger City Mini GT.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie