Je na zimu vhodnější kočárek Cybex Balios S, nebo Moon ReSea Sport?

Zodpovězené
3. říj 2022

Ahoj,

hledám kočárek na zimu pro 10měsíční děťátko.

Je vhodnější Cybex Balios S nebo Moon ReSea Sport?

Děkuji

Ahoj,

oba modely jsou stejně otevřenější, i když Cybex Balios S má menší látkové bočnice. A mezi jeho další plusy patří nižší váha a uzavřená XXL stříška. Kola mají materiálem i velikostí velmi podobná.

Plusem Moon ReSea Sport je jeho až 22 kg nosnost sedadla. Sportovní sedadla mají stejnou výšku zádové opěrky (53 cm), avšak liší se v celkové délce ložné plochy. Tu má Balios o něco větší. Systém jednoručního skládání mají podobný, záleží jen na Tvém výběru.

Přečti si podrobnou recenzi o Cybex Balios S, zmiňuji v ní, že sníh v pohodě zvládá. A systém skládání si musíš nacvičit, což není nic tak strašného. Zároveň je Balios S určen pro výškově rozdílné rodiče. ReSea Sport je spíše pro nižší rodiče i přes jeho teleskopicky nastavitelné rukojeti. Balios S však zvládá nejlépe pouze městský terén a do každodenního horšího nerovného terénu ho nedoporučuji. Ale moc měkké odpružení nečekej ani u ReSea Sport. Má ho svou tvrdostí velmi podobné Britax Strider M.

Každý z kočárků má spoje plusy a minusy. Záleží jen na Tobě, čemu dáš přednost. Jaký nedostatek ještě akceptuješ a co je už za Tvou hranicí.

Oba modely jsou použitelné do cca 2, max. 2,5 roku dítěte. A to i přesto, že jeden má vyšší nosnost. Jejich sedadla a odstup stříšky od zádové opěrky není dostatečný.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka